Zavrieť

Porady

YUKA dutý kmeň

Ahojte!
Kúpili sme si YUKU cca pred dvoma rokmi. Prvý rok sa jej krásne darilo, ale po tom,čo sme sa presťahovali začala nám chradnúť. Hnojili sme ju podľa návodu, nie často zalievali mala dostatok svetla, stojí pri okne.Asi pred dvoma týždňami sme ju presadili do väčšieho kvetináča ale asi sme ju pri tom preliali .Jeden kmeň je v poriadku, má aj pekné listy, ale ten druhý väčší je mokrejší, vrchná kôra sa oddeľuje a keď ho stlačím je dutý!!!.Čo máme robiť ,aby sme aspoň tie výhonky na vrchu zachránili???Ako ich presadiť???alebo máme tú hornú dutú časť zrezať???Tomu druhému kmeňu, by sa darilo aj samému? Prosíííííím poraďte ,je mi tej kvietky ľúto...ako jej pomôcť???Pridávam aj foto
Naposledy upravil Dominicka123 : 02.04.16 at 13:12
yuka.jpg  
yuka2.jpg  
yuka3.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    http://www.veselebyvanie.sk/dracena-...a-presadzanie/
    Odrezala by som vyhonky a dala zakorenit.....alebo kupila novu...ceny nie su az take rujnujuce....neviem ci tie kamene tam boli aj v case ked sa jej darilo....ale to by som tam nedavala predpokladam...ze si ju tym "zadusila" substrat nemal ako dychat....
    Dracena a juka ....velmi pribuzne.....to len ako poznamka k linku

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    zdedila som velikánsku juku po bývalom zamestnancovi.. bola dosť škaredá, aj napadnutá dákym neviem čím.. on ju nechcel, ja som ju nechcela.. vyložila som ju v jeseni pred firmu, že buď si ju niekto vezme, alebo sama vykape.. bola vonku bez polievania, aj mrzlo už počas nocí.. potom som sa nad ňou zľutovala, zobrala som ju dnu, ale urobila som mičurinský pokus.. zrezala som ju až skoro po hlavný kmeň, konce ružíc som strčila do vody.. počas zimy pustili korene, mám tri nové kusy.. a pôvodný kmeň povypúšťal nové výhony.. takže kľudne zrež aj hlbšie, a uvidíš čo sa stane.. istý čas nebude síce krásavica, ale ak vyraší, tak budeš milo prekvapená..
    kopretinka 26.06.16 11:18 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.