Zavrieť

Porady

Reklamácia nábytku

Reklamovali sme bočnicu postele u výrobcu Decodom Topoľčany. Bočnica má hrúbku 25 mm, lišta, na ktorej je uložený rošt 30 mm a dodané skrutky na spojenie bočnice s lištou sú cca 31 mm dlhé. Po dvoch mesiacoch sa ulomili vložky z umelej hmoty, ktoré sa vkladali do predvŕtaných dier na bočnici, do nich spomínané skrutky. Výrobca reklamáciu uznal, žiada však, aby sme si pre bočnicu prišli do jeho skladu v Krušovciach. Pred časom som sledovala reláciu Černé ovce a tam bola spomínaná smernica EU, podľa ktorej pri nadrozmerných reklamovaných výrobkoch je povinný dodávateľ dodať takýto výrobok zákazníkovi. Spomenula som to pracovníkovi reklamačného oddelenia, ten sa však ohradil, že majú taký príkaz z vedenia, že si musíme bočnicu prevziať v ich sklade, niečo k tomu poznamenal, že montáž bola vlastná...ako to vlastne je na Slovensku ? SOI budem s otázkou tiež kontaktovať, zaujímajú ma však názory Poraďákov...a tiež ak niekto vie, aj číslo smernice...ďakujem za reakcie
Naposledy upravil xeva : 03.04.16 at 08:46
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Ale ved vy menite len jednu bocnicu, nie celu postel.
buchač No hej ivka...ale bočnica má cca 2 metre. To nedáš len tak ľahko do auta...teda pokiaľ nemáš kombík.

Ono sa to síce aj dá, to nie je až taký problém...

ALE je tu jeden zádrhel...SMERNICA EU a relácia Černé ovce proste nepustí...
xeva Sú tu dve veci - rozmery bočnice /nevojde nám do auta ako uvádza buchač/ a vzdialenosť skladu od nášho bydliska. Chceli sme, aby bola bočnica dopravená aspoň do predajne nábytku, vzdialenej od nás cca 30 km, ktorý ich výrobky predáva, ale vraj táto možnosť je iba do ich podnikových predajní, najbližšia je od nás cez 100 km, ten ich sklad ešte ďalších 50 naviac. Teda požičať si vhodné auto...za to, že nám predali nepodarok, alebo pri kompletácii si nejaký majster pomýlil dĺžku prikladaných skrutiek. Náš posledný nákup - a musím povedať, že aj širokej rozvetvenej rodiny a známych u tohoto "domáceho výrobcu" ...sme už obaja na dôchodku , nie celkom zdraví a po 70-tke cestovať po Slovensku nie je práve naše hobby.
ivka70 A kde ste tu postel kupovali? V tom obchode vzdialenom 30 km? Tam ste aj reklamovali? Lebo ak ano a ide o uznanu reklamaciu - vyrobnu vadu a nie chybu montaze - dodanie novej bocnice ma zabezpecit predajca.
xeva Nie kupovali sme v Prievidzi, nábytok sme prebrali v ich hlavnom sklade v Topoľčanoch/Krušovciach...ono to od samého začiatku bola zlá skúsenosť...mali sme zaplatiť predfaktúru zo dňa 8.9. a že vraj dodajú do mesiaca , trvalo to do 11.11., kým nám po x-násobných urgenciách oznámili, že je hotová...nič extra sme neobjednávali...pred časom sme kupovali spálňu z Bučovíc...prístup sa nedá porovnať, aj keď tu problém s kvalitou nebol...som sklamaná, potrebujeme zariadiť ešte kuchyňu iť a uvažovali sme Decodom...ale už nie...čo ma na veci najviac mrzí, je prístup pracovníkov k vybavovaniu reklamácie... ak aj majú iný názor, pokyny, dá sa to vyjadriť pokojne a nie reagovať ako na nejaký nepríjemný hmyz...za roky strávené v zahraničí som nejako od tohoto "nášho" prístupu odvykla...asi je čas začať si znova zvykať...
veronikasad Nebolo by jednoduchšie uplatniť reklamáciu na nesprávny rozmer skrutiek, veď na to ste museli prísť pri montáži ,,,
xeva No neprišli sme na to pri montáži, pretože do predvŕtaných otvorov sa vkladali plastové vložky a do nich potom išli skrutky...možno ak by sme všetky skrutky. ktoré sa pri montáži spálne použili, jednu po druhej premeriavali, porovnávali s otvormi, do ktorých išli...ale myslím si osobne, že tam bude niekde chyba aj v tom, na čo sa ma pri prvej informácii o reklamácii pracovník pýtal, že či máme posteľ s alebo bez periňáku...asi ten periňák "istí"...a na montáž sme mali stolára
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.