Zavrieť

Porady

finančná kontrola ministerstva financií

Zdravím všetkých poraďákov. Neviem, či som túto tému dobre zaradila, ale potrebujem informácie, čo všetko kontroluje finančná kontrola z ministerstva financií, keď sme ukončili realizáciu projektu, ktorá bola z časti fianacovaná z naších zdrojov, časť z prostriedkov MF a časť z prostriedkov európskych fondov. Jednalo s o výrobné zariadenie a financovanie výrobnej haly. Prosím vás, kto ste takúto kontrolu mali, helfnite mi nejaké bližšie echo, čo všetko chcú vidieť. Teraz sa mi ohlásili, že prídu v pondelok, takže veľa času nemám na prichystanie podkladov. Chcú to mať všetko pripravené. Prosím, prosím.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Jana23 je offline (nepripojený) Jana23

  Jana23
  Chcú mať analytické rozčlenenie celého účtovníctva a to nie len nákladové účty...Z hlavnej knihy chcú vidieť v analytickom členení všetky pohyby týkaúce sa projektov, ktoré budú financované z EU. No a potom išli po pokladni. Zaujímala ich pokladňa. Pokladničné doklady a tak....... Ďalšie podrobnosti neviem. Sak sa ozvi po kontrole ako si dopadla. To ma veru zaujíma.

  kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

  pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
  A nerobia príliš nejaké problémy? Keď boli prvýkrát z Blavy, tak boli povedala by som dosť dotieraví. Robili by problém ešte aj, keď by sme nemali originál predfaktúry na zaplatenie, o ktorom sa ani neúčtuje.

  kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

  pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
  Prajem pekný slnečný deň. Nepýtali náhodou vnútropodnikovú smernicu k odpisovaniu majetku? Nemáte niekto náhodou takéto skúsenosti. Pýtam sa, lebo novú urobenú vôbec nemám a horí mi a horí. Ešte sa mi ako na potvoru nahlásila na utorok aj ďalšia kontrola. Tak toto je už aj na koňa dosť. Situácia dočista na figu. Momentálne mi chýbajú také dve kolegyňky v pracovnom kolektíve a ešte dve kontroly. To si teda vybrali. A zachvíľu horí DPH a z pokladne neurobená ani čiarka. Prosím, ozvite sa niekto, kto máte skúsenosť z kontroly použitia fin. prostriedkov z EÚ a ministerstva. Vrelé díkl za každú odpoveď.

  ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

  Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
  Kalkulka, budú chcieť všetky faktúry týkajúce sa toho projektu o ktorom bolo účtované, že je naň dotácia, teda nielen faktúry, ktoré sú uhrádzané z EF a z MF, ale aj tie, ktoré ste uhrádzali vy, určite máte v zmluve, koľko uhrádza firma a koľko je dotácia, budú chcieť vidieť aj úhrady týchto faktúr, tzn.bank.výpisy, pokladňa, preddavky, máš pravdu, chcú vždy originály. Taktiež to chcú vidieť zaúčtované, hlavné knihy podľa jednotlivých mesiacov, očíslované doklady za sledované obdobie a sledovaný prípad. Prichystaj si smernicu o vedení účtovníctva, ja som zvýrazňovačom vyznačila v knihe položky týkajúce sa prípadu a na doklady som si pripla lístočky, aby som dlho nemusela hľadať, teda listovať kde sa doklad nachádza. Keď uvidia, že máš poriadok v týchto dokladoch, ich postoj sa určite zmení. Ani sa nečudujem, že to kontrolujú, sú povinní zistiť, či finančné prostriedky boli čerpané na určený projekt. Taktiež budú kontrolovať samotný projekt, jeho rozpracovanosť, a účelovosť projektu. A ešte niečo, taktiež kontrolujú vystavené karty zaradeného majetku.
  Držím palce, neobávaj sa, ak máš všetky doklady, nemáš dôvod mať strach, zistíš, že sú to tiež len ľudia a tiež majú svoje chyby.

  kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

  pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
  Čiže, keď sme financovali určitú časť projektu asi 40% z úveru z banky, tak iba toto budú chcieť vidieť, čo sa týka úveru, či aj to, čo nie je v projekte a robili sme trebárs výrobnú halu od r. 2002 svojpomocne, kedy na ňu ešte projekt nebol?
  Najhoršie je to, že tú VP smernicu nemám. Mám iba strašne starú a to pochybujem, že stihnem vypracovať. A nemám ani nijaký podklad ako rýchlo ju mám vypracovať.

  finančná kontrola ministerstva financií

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.