Zavrieť

Porady

účtovanie reklamovaného tovaru

V r. 2005 sme do firmy zakúpili brúsku. Zaúčtovali sme ju do nákladov.V roku 2006 sme ju reklamovali. Bola nám vymenená za podobnú s tým, že originál dokladu nám v predajni zobrali a vystavili nový doklad - spätný nákup s dátumom v r. 2006. Na novú brúsku vyhotovili originál doklad a odčítali na ňom pôvodnú cenu brúsky, t.j. k úhrade len rozdiel medzi novou a pôvodnou cenou. Ako to zaúčtovať ? Nevadí, že v roku 2005 nám zostala len kópia bločku ? A čo s DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaúčtovala by som tento doklad takto: Vystornovala by som na jeho základe staré účtovanie, a naúčtovala nový doklad. Týmto by ostal v účtovníctve iba rozdiel .

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    klarisa
    V r. 2005 sme do firmy zakúpili brúsku. Zaúčtovali sme ju do nákladov.V roku 2006 sme ju reklamovali. Bola nám vymenená za podobnú s tým, že originál dokladu nám v predajni zobrali a vystavili nový doklad - spätný nákup s dátumom v r. 2006. Na novú brúsku vyhotovili originál doklad a odčítali na ňom pôvodnú cenu brúsky, t.j. k úhrade len rozdiel medzi novou a pôvodnou cenou. Ako to zaúčtovať ? Nevadí, že v roku 2005 nám zostala len kópia bločku ? A čo s DPH ?
    K tej kópii priložte komentár, prečo tam nie je originál.

    Ak OC novej brúsky nespĺňa podmienky na zaradenie do DM, tak by som to doporučil zaúčtovať do nákladov. Sätný nákup od dodávateľa brúsky ja vaším výnosom.

    účtovanie reklamovaného tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.