Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V Tvojom prípade ide o zvýšenie nadmerného odpočtu za 1.Q 06(nabudúce napíš skutočnosť už do príspevku, skôr budeš mať odpoveď , či radu ). Sankcia nebude, kontrola možno....ja som na základe takého prípadu ešte kontrolu nemala.


    Sledujem, že v tejto téme asi zmizli príspevky. Môj teraz vyzerá "od veci"
    Naposledy upravil Paula : 15.11.06 at 21:32

    kataria je offline (nepripojený) kataria

    kataria
    podala som daňové priznanie k dph a teraz mi došla ešte jedna faktúra do decembra:-( môžem podať opravné daňové priznanie? do koľkých dní sa môže podávať opravné dphčko? Ďakujem

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    kataria Pozri príspevok
    podala som daňové priznanie k dph a teraz mi došla ešte jedna faktúra do decembra:-( môžem podať opravné daňové priznanie? do koľkých dní sa môže podávať opravné dphčko? Ďakujem
    Opravné DP sa podáva do "riadneho" termínu na odovzdanie, t.j. do 25.-ho... potom je už dodatočné DP... takže ak chceš opraviť DP za 12/2010 to ešte stihneš

    zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

    zuzana164
    Dobrý den, dnes som zistila ze som si este v roku 2007 neuplatnila odpočet DPH pri 1. zvýšenej splátke - akontácie pri leasingu, kvoli tomu ze na splatk. kalendári bola, ale nebola zaplatená. Platená bola postupne počas 3 rokov, a uplatnovala som si ju v tých čiastočných uhradach. Teraz som to zistila, lebo dodávateľ stroja mi posla teraz dobropis k týmto splátkam a vyzerá to ze musim teraz to dph vrátiť. Lenze ja som neuplatnila 2krát, iba raz.a to na základe tých splatok,
    Mala som si uplatniť aj na základe splatk. kalendára.
    dá sa podať opravne priznanie k dph este za rok 2007? ide o velku sumu 4.500 eur...

    mikat je offline (nepripojený) mikat

    mikat
    Prosím Vás o radu.
    Našli sme došlú faktúru za jún 2010. Sme štvrťročnými platcami DPH. Musím podať opravné daňové priznanie, iba ak si chcem uplatniť tú stratenú DPH. Môžem to urobiť aj tak, že do celkového výdaja započítam tento výdaj bez DPH a uplatním ho až v marci, keď budem podávať daňové priznanie?
    Ďakujem
    Katarína

    free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

    free_cool_in
    Dobry den,
    pri kontrole uctovania som zistil nezrovnalosti v uctovani v mesiacoch 6, 7, 8 z hladiska najskor DPH, DzP este nemam podane. Ako mam postupovat? Mam podat tri opravne danove priznania DPH? Ako bude postupovat DU? Vyrubia nejaku pokutu, penale, alebo??

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    free_cool_in Pozri príspevok
    Dobry den,
    pri kontrole uctovania som zistil nezrovnalosti v uctovani v mesiacoch 6, 7, 8 z hladiska najskor DPH, DzP este nemam podane. Ako mam postupovat? Mam podat tri opravne danove priznania DPH?(1) Ako bude postupovat DU?(2) Vyrubia nejaku pokutu, penale, alebo??
    (1) nebudú to opravné ale dodatočné dp dph
    (2) ak podáš dodatočné dp dph, správca dane bude postupovať podľa §§ 154/1 i1+i2 a 155/1g, 4, 6, 8 alebo 10 - zákona č. 563/2009 - daňový poriadok

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Len doplním, že ak sa ti na základe opravy účtovania zníži daň. povinnosť, alebo zvýši nadmerný odpočet, v zmysle § 16 ods. 4 si oprávnený, nie povinný podať DDP k DPH.
    Naposledy upravil emma01 : 29.03.12 at 04:59 Dôvod: doplnenie textu

    free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

    free_cool_in
    Dakujem krasne za pomoc!
    Zistil som chybu za 7. a 8. mesiac, za 7. mesiac sa mi znizil nadmerny odpocet a teda som povinny podat dodatocne DP. V 8. mesiaci by som po odstraneni chyb "len" zvysil nadmerny odpocet, tak dodatocne DP nemusim podat. Ako teda postupovat teraz?
    7. mesiac - opravim doklady, ktore treba na spravne a podam dodatocne danove priznanie.
    8. mesiac - opravim doklady, ktore treba na spravne a nemusim podat dodatocne danove priznanie, s tym ale, ze tymto padom sa mi nebude zhodovat podane DP s DP v pocitaci a tym padom ani ucty 343001 a 343002 (DPH na vstupe a na vystupe), nasledne ani platby a pod... Alebo to budem uctovat len ako prijmy a vydaje DPH neovplyvnujuce DP k DPH?
    po tom, co toto urobim, podam DP k DzP? dakujem velmi pekne za pomoc, naozaj Vas prosim o rady.
    Naposledy upravil free_cool_in : 30.03.12 at 13:02

    free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

    free_cool_in
    Poradí niekto? Prosím pekne... Neviem sa z toho vysomáriť - čo urobiť ako prvé, čo a ako zaúčtovať atď.
    Ďakujem krásne

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Pokiaľ nechceš podávať DDP, ktoré by ti zvýšili NO, tak daň nebudeš účtovať na 343, ale do daňovo neuznaných nákladov. Ale osobne by som DDP podala, keďže za júl Ti vyplýva z opravy povinnosť podať DDP. Za DDP, ktoré Ti zvyšuje NO sa pokuta nevyrubuje. Čo sa týka DzP, ak to všetko stihneš ešte dnes, tak nemusíš podávať dodatočné, ale opravné DP, pretože dnes je posledný deň, kedy možno podať DP z príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.