Zavrieť

Porady

Faktúra a DPH

Pekný deň,
mám nasledovný problém s faktúrou od dodávateľa. Podľa § 71 ods. 2 písm. g) má faktúra obsahovať základ dane, jednotkovú cenu bez dane ..... Vysvetľujem si to tak, že jednotkové ceny bez DPH ak vynásobím počtom dodaných kusov musím dostať základ dane. Avšak vo faktúre u dodávateľa tovarov mi to nesedí. Môžem si upraviť sama jednotkovú cenu, ak mi dodávateľ nechce faktúru prepracovať z dôvodu, že jeho softvér "to tak robí". Jedná sa o halierové rozdiely.
Ak s tým máte niekto skúsenosti, prosím o podelenie sa s nimi. Ďakujem. Prajem dobrú náladu na porade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    no neviem presne ako Ti to ráta, ale mávam faktúry, kde nie sú vyčíslené halierové vyrovnania, ale základ je zaokrúhlený ... robím to nasledovne:

    na fa
    tovar ......100,67 Sk bez DPH
    DPH .......19,10 Sk
    Spolu k úhrade 119,80 Sk

    Zaúčtujem napr.
    100,67 518/321
    0,03 548/321
    19,10 343/321

    ale neviem či som správne pochopila otázku

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Vyčislite si zvláš rozdiez zo zaokruhľovania a zaúčtujte na 548, ostatné zaučtujte podľa toho aký spôsob používatate či A alebo B.
    Ved nemáte šancu rozdeliť napr.0,31 medzi 1450 ks, to si zbytočne komplikujete sklad a o také čiastky sa aj tak nik nebude zaujímať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.