Zavrieť

Porady

CMR

Dobry vecer! Potrebovala by som vediet, ci treba CMRku vystavit pri pohybe tovaru v ramci EU? Alebo staci dodaci list? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    Neviem čo myslíś pohyb tovaru v EU, ak dodanie do EU § 43 ods. 5

    (5) Platiteľ je povinný preukázať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane podľa odsekov 1 až 4. Platiteľ je povinný preukázať dodanie tovaru do iného členského štátu kópiou faktúry, a

    a) ak prepravu tovaru zabezpečí dodávateľ alebo odberateľ inou osobou, prepravným dokladom alebo iným dokladom o odoslaní, v ktorom je uvedené miesto určenia,
    b) ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ, písomným potvrdením prijatia tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou,
    c) ak prepravu tovaru vykoná odberateľ, písomným vyhlásením odberateľa alebo ním poverenej osoby, že tovar prepravil do iného členského štátu,
    d) inými dokladmi, ako napríklad zmluvou o dodaní tovaru, dodacím listom, dokladom o prijatí platby za tovar.
    nepíše sa tu o CMRke, ja si myslím, že netreba, ani to tak nerobím, odberateľ / EU/ nám potvrdí faktúru, že tovar prevzal.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Myslím, že s CMR som sa stretol, ak tovar prevzala špedičná firma, nie priamo odberateľ.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    dana9
    Nagy Eva
    Dobry vecer! Potrebovala by som vediet, ci treba CMRku vystavit pri pohybe tovaru v ramci EU? Alebo staci dodaci list? Dakujem
    Keď ide o prepravu zásielok za odplatu prostredníctvom cestného vozidla medzi dvomi bodmi, ležiacimi v rôznych štátoch, s ktorých aspoň jeden je signatárom dohovoru CMR, tak sa na takúto prepravu vždy vzťahujú ustanovenia tohto dohovoru.
    V zásade platí, že v takýchto prípadoch je potrebné vystaviť nákladový list CMR, jeden pre odosielateľa, jeden pre dopravcu a jeden sprevádza tovar, ale môže byť ich aj viac. Ak sa z nejakého dôvodu nevystavia, nemá to vplyv na platnosť ani existenciu prepravnej zmluvy.

    dana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.