Zavrieť

Porady

vystahovanie z bytu sestrou z USA aj ked som nič neporušil

<p>&lt;p&gt;moja velmi bohata sestra žijuca v USA ma chce vystahovať z rodičovskeho bytu.Byt sme po smrti matky zdedili v tretinach ,Ja sóm sa mojej tretiny vzdal v prospech brata ktory s rodičmi žil a doopatroval ich.Sestra sa z bratom sudila 10 rokov chcela ho tiež choreho vyhodiť na ulicu.Brat hradil všetko čo bolo treba.Sestra si svoju tretinu ani neprihlasila na danovom a 15 rokov neplatila dan za svoju tretinu.Brat zomrel ja som ho dochoval a pochoval,Bol som jediny dedič.Ale kedže som mal exekuciu na dôchodok tak som ho napriek tomu že nesuhlasil a hovoril že na to doplatim presvedčil aby dve tretiny daroval sestre Ja som mal so sestrou dobry vztah, .Myslel som si že sa s nou dohodnem .Cely byt sa zrekonštruoval,sestra to hradila ale velmi vela prace som odviedol na rekonštrukcii sam,Dala mi plnu moc .takže ja platim dan,najom plyn elektrinu na svoje meno.Mam tam aj trvaly pobyt.Sestra mi slubila že tam môžem byvať nastalo,kedže ona ma velky majetok v USA /je doktorka/ a tento byt naozaj nepotrebuje Nespisal som o tom dohodu lebo som veril že medzi surodencami su platne aj ustne dohoy..Nastal problem ked som jej povedal že sa môže stat že sa pride na to že neplatila dan za svoju tretinu.Jej manžel ma obvinil že ich chcem obabrať hoci mi nikdy nepovedal ako,Pouražal ma a ja som sa branil a povedal mu že je podvodnik kedže trvdi že je architekt a on nema ani strednu školu.A naozaj nema aj ked ked si tu vybavoval naš pas tiež uviedol že je inžinier.A tak sa mi teraz chce pomstiť a chce ma vypratať na ulicu, Mam 70 rokov a som chory a vobec neviem ako sa braniť lebo oni maju vela penazi a ja dôchodok 230 eur Dakujem za každu Bojim sa lebo už na mna poslali pravničku.Je vôbec ustan dohoda platna?
arizona A kto je teda na LV vedeny ako vlastnik?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri - vaše vzťahy za vás nikto nevyrieši.
    Ako to všetko v skutočnosti bolo, vieš len ty sám najlepšie - ale skutočnosť je taká, že byt patrí sestre - a ona sa sama môže rozhodnúť, že ako s ním naloží.
    A tá zámienka o neplatení daní je ozaj "malichernosť" ... pretože sestra si nemusela svoju tretinu "prihlasovať na daňovom" ... keďže píšeš, že všetko riešil a hradil brat. tak bolo asi aj spravené DP (môže za všekých spraviť 1 majiteľ) .
    len moja rada (vzhľadom na tvoju situáciu zdravotnú a zlé vzťahy ) - daj si žiadosť do DSSky čo najskôr, sú tam dlhé poradovníky. Obráť sa na pracovníčky obecného úradu - pomôžu ti s tým.

    vystahovanie z bytu sestrou z USA aj ked som nič neporušil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.