Zavrieť

Porady

Možnosti účtovania auta ako SZČO:

Po prerušení živnosti marec 2014, som túto obnovil 1.4.2016.Pozerám sa na novú legislatívu ako PUK! Neprehľadná! jedny píšu môžeš podnikať ad1) s autom zaradeným do majetku(firemné) aj so zákl.náhradou za 1 km ,vraj 0,183€/km,iní,že nie potom ,že ak 100%(tak evidencia alebo satelit,potom ak paušálne tak 80% z bločkov,iní len 50%,ad2)ak nezaradené a používané na súkromné účely, tak 100% vôbec sa nedá,iba 80% z evidencie al.satelitu,iní,že len 50%! Vie mi niekto v stručnosti povedať,alebo link,kde sa to viem prehľadne dozvedieť?! teda: 1)ak v obch majetku tak...., ak nie je v obch.majetku tak... a rozdiel ak ho využívam aj na súkr.jazdy... príp.poradiť,čo je najlepšie...? neexistuje jednoduchý výpočet nákladov na 1 km vozidla?(napr.ak robím na živnosť v jednej firme a chcem poukázať na to,že cestovné náklady na poradu ,ktorá sa koná v meste vzdialenom 50 km (teda spolu 100km,tam a zpäť) "koštuje" toľko a toľko...Samozrejme nejde o porady,moja práca je založená na presúvaní cca mesačne asi 1000 km,teda mala by tam byt vyjadrená aj alikvotna časť opotrebovania auta,iných nákladov(Pneu,známka,parking,umytie auta-samozrejme alikvotne,lebo používam ho aj na súkr. účely...Vie mi niekto poradiť,príp dať aktuálny link,kontakt,kto vie poradiť?Peter
Naposledy upravil ivka70 : 17.04.16 at 11:59 Dôvod: odstranenie mailu
3 komentárov     zbaliť
veronikasad auto máš zaradené v obchodnom majetku, alebo na podnikanie používaš súkromné mot.vozidlo ?
veronikasad http://www.googleadservices.com/page...kazy_alfa_plus
Strecho Auto mám ako súkr.osoby ,nikdy nebolo v obch.majektu.Je lepšie ho dať do obch.majektu alebo nie.Totiž používam ho aj na súkr.účely.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Kabaka123 21.04.16 05:44 odstránil(a) z Porady

    Možnosti účtovania auta ako SZČO:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.