Zavrieť

Porady

Zablokovana IP adresa

Mam emailovu schranku na zoznam.sk a na seznam.cz. Dal som ich do Windows live Mail, Outlook expres a aj do eM Client. So seznamom to je OK, ale zoznam nefunguje. Hlasi mi, ze je na blackliste. Taktiez mi vyhodi okno zadajte pouziv. meno a heslo. Zadam, no odpovie, ze su nespravne. Pritom ked sa pripojim priamo z webovej stranky zoznam.sk tak sa do svojho uctu dostanem bez problemov. Internet mam od virgin media ( som v UK ) a pouzivam wifi pripojeni, tak ako aj dalsi styria na tomto routri. Zacalo mi to robit, ked som nainstaloval Windows 7 ( stiahnuty z internetu ). Moze byt ten Windows nejaky podvodny? Pomoze mi ked si preinstalujem Windows ( za legalny )? Ake mam dalsie moznosti, aby mi emailova schranka na zozname fungovala v postovych klientoch.
Dakujem za pomoc
Stano
3 komentárov     zbaliť
misoft To si vybav s poskytovateľom internetu. IP adresa nemá nič spoločné s tým odkiaľ si si stiahol Windows.
IP adresa seznamu je na blackliste tvojho poskytovateľa a tam je aj blokovaná. Keďže v poštových klientoch sa používa IMAP a POP3 - tak toto je pre túto IP adresu blokované. Pri prístupe cez prehliadač sa pripájaš najskôr k serveru seznamu a cez neho sa dostávaš do schránky (teda obkľukou).
Pravdepodobne z poštového serveru odchádzali SPAMy.
P.S. Skús ešte Thunderbird.
stano2605 Ani v Thunderbirde to nejde. Nemozem tam vytvorit svoj existujuci email, ktory mam na tej problemovej stranke zoznam.sk. Ked tam zadam vsetky potrebne udaje, vyhodi mi okno Username or Password invalid. Budem teda musiet kontaktovat poskytovatela internetu, teda Virginmedia. Este otazka. Tie SPAMy museli odchadzat z mojho pocitaca, aby k tomu doslo? Dakujem, S pozdravom Stano
misoft SPAMy nemusia byť priamo od teba. Pre celý svet je tvoj poskytovateľ identifikovaný svojou IP adresou (môže mať ich viac), on potom vytvára svoju vlastnú sieť, na ktorú sa pripájajú klienti - táto jeho sieť vo vzťahu ku klientom má iné IP adresy, ktoré sa prideľujú klientom (to je tá, ktorú nastavuješ, aby si sa pripojil k "Virginmedia". No a ty - ak máš router - si vytváraš opäť svoju sieť a router prideľuje opäť svoje vlastné IP adresy. Takže sa môže stať, že v tvojej "vetve" niekto dostával zo zoznamu SPAMy - zaťažoval poštového klienta a preto IP adresu zablokovali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zablokovana IP adresa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.