Zavrieť

Porady

National Pen a IČ DPH

Neviete mi niekto povedať aké je platné IČ DPH firmy National Pen Írsko? Na faktúrke je uvedené IE97264440, toto je ale neplatné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Ako si zistila že je neplatné? Pri samozdanení sa toto uvádza, ja mám to isté.
    S týmto som mala problémy aj ja. Na Slovensku tento dodávateľ nie je platiteľ dph a preto vystavoval fa bez uvedenia dph aj v prípade, ak spoločnosť-odberateľ nebol platiteľ dph. Tak som písala na FS a odpovedali mi: Odberateľ v tomto prípade nemá v tuzemsku žiadne povinnosti z pohľadu DPH. (ani v prípade, ak zahraničný dodávateľ nepostupoval pri vystavení faktúry správne).
    Ivane01 môžeš tu prosím, priložiť odpoveď z FS?
    maped Ja som sa pýtala v prípade ak je reg. osoba len podľa §7a, ale je to obdobné. Prikladám, isto pomôže :-)

    Dobrý deň,

    v prípade ak osoba registrovaná podľa § 7a zákona o DPH pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu nedosiahne v kalendárnom roku sumu 14 000 eur a zároveň nepoužije pri objednávke tovaru svoje IČ DPH, dodávateľ z iného členského štátu vystaví faktúru s daňou štátu, kde je miesto dodania (ak má postavenie platiteľa dane). Miesto dodania tovaru s prepravou je podľa § 13 ods. 1 písm. a) zákona o DPH tam, kde sa preprava začína uskutočňovať.
    Odberateľ v tomto prípade nemá v tuzemsku žiadne povinnosti z pohľadu DPH. (ani v prípade, ak zahraničný dodávateľ nepostupoval pri vystavení faktúry správne).

    ---
    S pozdravom,
    Ing. Ľubomíra Mihalisková
    Kontaktné centrum podpory
    Finančné riaditeľstvo SR

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    VAT je platný na konci nie je nula 0 ale velke O ako Oto, preverte si este raz.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danka1986 No jasné, ja som na konci dávala stále nulu, takže preto mi to vypisovalo že je neplatné. :-D
    Teraz je to už v poriadku.
    Ďakujem
    maped super. Danka napíš ako si to zistila :-) vďaka
    danka1986 Ako som zistila že VAT je neplatné?
    http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=sk
    maped Jarka, akú presnú adresu si uviedla,lebo dole na fa majú reg. v Írsku: Bildg D Xerox Technology Park... Vďaka!
      zbaliť

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    My sme teraz dostali faktúru od National Pen so slovenskou DPH, majú uvedené DIČ: SK41xxxx... môžeme si DPH odpočítať?
    Kabaka123 21.04.16 06:43 odstránil(a) z Porady

    National Pen a IČ DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.