Zavrieť

Porady

záloha za náklady spojené s užívaním bytu

po vyúčtovaní záloh spojených s užívaním bytu , mi správca vystavil nový predpis mesačnej zálohovej úhrady , ktorý sa mi zdá vysoký , lebo síce som mal nedoplatok ,no bol po poruche WC a uhradil som ho jednou platbou , mám právo na zníženie záloh , alebo ako to je so zálohami ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Elektrárne, plynári to robia tak, že predošlé náklady za rok rozpočítajú na nasledujúci rok. U nás tiež tak správca napočítava zálohy na služby. Pravdepodobne aj ten váš. Ale, ako píšeš, že po poruche na WC, stále sú to zvýšene náklady. Ak z tých 40 € na 150 € a len za vodu, tak tým WC pretiekla riadna rieka. Ako ti ostatní, aj ja ti tak poviem. Choď za správcom na základe históie spotreby a nákladov za vodu požiadaj osobu, ta to môže zmeniť. Lebo, ak tak majú nahodenú mašinku, tá to nevidí. Tá vidí len ten jeden rok, preto je taký výsledok, 3,75 násobok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hotrods2222 už som tam bol , urobili to bez problémov , úplne v pohode , ďakujem všetkým za pomoc a príspevky
    sito No vidíš, všade môžeš stretnúť človeka ...
    Janiela Aký pekný komentár
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zájdi za správcom , upresni mu vznik nedoplatku a dohodnite sa na novej mesačnej zálohe.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hotrods2222 to hej , ale určuje to nejaký predpis ,alebo je to len vecou dohody , lebo za garzonku mám predpis 150€ , adekvátne by bolo tak 40€
    Zitulda To máš na mysli celý zálohový predpis za 40 €? To je naozaj veľmi málo...ešte tak 80 € možná ale by si musel veľmi šetriť na ÚK, SV a TUV. Elektriku nepočítam, lebo tá nie je v zálohových predpisoch.
    hotrods2222 40€ je úplne stačí a roky...nebol problém to ani dohodnúť - samozrejme elektrina zvlášť...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    hotrods2222 (Dnes 20:25) to hej , ale určuje to nejaký predpis ,alebo je to len vecou dohody , lebo za garzonku mám predpis 150€ , adekvátne by bolo tak 40€
    Určuje to dohoda.
    Určujú to aj iné aspekty, ktoré sú v zálohových platbách za užívanie bytu.
    .....a rozhodne sa nejedná LEN o vodné.
    Pozri si vyúčtovanie za predchádzajúce obdobie s posledným vyúčtovaním, ktoré dostaneš v dohľadnej dobe.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hotrods2222 navyšuje to fakt len studená voda , ale ak je to vec dohody, tak to zrejme pôjde...
    buchač Netvrdím opak...
    To moje vyúčtovanie je také občas pohyblivejšie...
    Furt sa tí dodávatelia onačia s tými cenami a potom sa to aj prejaví v číslach.
    Ale ide o malé sumy.

    Takže len ku správcovi ísť.

    Ale je lepšie trochu nadsadiť zálohové platby...vždy je lepšie mať preplatok ako nedoplatok.
    Katy a R a to už prečo - že nadsadiť, keď nemusí?
    podľa mňa je lepšie, keď niekto úveruje mňa - a nie ja niekoho
    hotrods2222 to sa nehádam , ale zo 43 ísť na 150 je predsa len trochu veľa....
    buchač Katy a R (Včera 21:07) a to už prečo - že nadsadiť, keď nemusí?
    podľa mňa je lepšie, keď niekto úveruje mňa - a nie ja niekoho
    ========================
    Myslím si, ak platím do fondu o 10€ mesačne viac, tak ma to nezruinuje.
    Myslím si, že ak dostanem preplatok vyúčtovania X00€, tak vcelku fajn.

    Myslím si, ak platím len určenú (hraničnú) sumu do fondu, tak je to také...oné.
    Myslím si, že ak dostanem nedoplatok vyúčtovania X00€, tak je to vcelku na trt....

    Ja vravím za seba....šak ako inak.
    Pre mňa je X00€ vcelku a naraz splatiť solídny peniaz...
    sito "Myslím si, ak platím do fondu o 10€ mesačne viac, tak ma to nezruinuje.
    Myslím si, že ak dostanem preplatok vyúčtovania X00€, tak vcelku fajn."

    Ak myslíš, myslíš na FPÚaO? Ak, ani šesták nedostaneš späť.

    Ak myslíš účet tvojho bytu u správcu domu, tak správca si odpočíta poplatok za správu, preddavok do FPÚaO. Ak zbytok, služby si mesačne preplácaš o 10 €, tak Ti ich správca vráti, musí! Plus/mínus preplatok/nedoplatok.

    Aj jemu vrátia 1 200 €, ak mu cez WC nepotečie Amazonka.
    sito Hm ... Pri našej cene za vodu 1m3/2,50 € a jeho ročnej zálohe 1 800 € je to ročná spotreba 720 m3. Denná 1,972 m3, hodinová 0,082 m3.
    sito Pri tých platbách? Ešte jedna skúsenosť. Pani sa pochválila, ja som na tom dobre, mne vrátili, ešte vtedy 5 000 Sk. Druhá, ja tiež, mám nedoplatok 1 000 Sk. Oni si to nepovedali, ja som to vedel. Prvá mala ročné náklady za bývanie 40 000 Sk., druhá 20 000 Sk. V tisícoch som, som detaily nebral.

    Tak, ktorá bola na tom lepšie?
      zbaliť

    záloha za náklady spojené s užívaním bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.