Zavrieť

Porady

Platenie za komunalny odpad

Dobry den. Uz vyse 5 rokov pracujem v zahranici na turnusove prace. Je to tak, ze vyse pol roka, resp. 9 mesiacov z roka som vycestovana za pracou a teda nie som doma, kde mam trvaly pobyt. Ako je to s uhradzanim za komunalny odpad? Pocula som, ze ak sa nezdrziavam vyse pol roka na adrese trvaleho pobytu, tak by malo byt znizene, ci tak nejako. Dakujem za odpovede.
arizona To mas dva trvale pobyty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zalezi od jednotlivych obci, ci miest,ako si to ustanovili vo VZN.
    Niektore mesta vyzaduju plnu platbu, niektore znizia o urcite percenta / u nas nap.50% /,niektore zas upustia od poplatkov uplne.
    Takze presne info sa dozvies na web stranke vasho mesta,alebo osobne.
    Treba priniest doklad,kde sa zdrziavas v zahranici, napr.prihlasovaci listok na pobyt.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, ivka70, Katy a R, avalik, babka - ježibabka
    5
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R len doplním - že treba "doniesť" presne také doklady, aké obec vyžaduje v tom svojom VZN. (doložiť to, čo oni chcú - v každej obci je to trošku inak)
    ivka70 Aj v spravnom case - u nas o ulavy treba poziadat do konca januara kazdeho roku
    sito Tak nejak, tak. A ako píše Katy. Oni sú potom kati, už nejde o človeka, o peniaze, ide, že?
    babka - ježibabka Mám podobný problém. Syn pracuje takisto v zahraničí. Podľa VZN treba dať žiadosť a pracovnú zmluvu. Neviem presne v minulých rokoch akú zmluvu priniesol. Uznali ju. Teraz asi bola taká istá, že pracovná zmluva je na dobu neurčitú. Bola som na OU akože chcem zaplatiť. Bola tam nejaká nová pracovníčka, vraj treba napísať, že pracuje tam v roku 2016. Synovi som poslala mail, aby doniesol druhé potvrdenie. Na to mi povedal, aby som sa vys..... na nich, že on mi tých 13 € dá. Tak sa radšej opýtaj, čo budú chcieť, aby si sa zbytočne neprehnala
    arizona Ja uz som pocula rozne bludy,co vsetko si kazali nevedome pracovnicky uradov priniest. Nechapem,preco by som mala nejakej pracovnicke na urade prinasat prac.zmluvu. Podla mna jej musi stacit kopia prihlasenia na pobyt a hotovo! Ved to je uradny,opeciatkovany a hodnoverny doklad.
    misoft Ako kedy, ako kedy.... lebo ako mnohí poznáme "tetušky" na úradoch - niekedy ani originál potvrdenie neuznajú....
    arizona Este ma napadlo k tej prac.zmluve. Vela ludi, co byvaju napr, v blizkosti hranic pracujuci v zahranici maju pracovnu zmluvu, napriek tomu nemaju prechodny pobyt v zahranici,lebo denne dochadzaju. Takze by mohi toto rozhodnutie zneuzit a ziadat o odpustenie poplatkov. Nie je to hlupost? Ved ta prac.zmluva vobec neuklada automaticky narok na prechodny,ci trvaly pobyt v zahranici. Poznam obec, kde si uradnicka kaze ako dokaz priniest karticku zdrav.poistenia zo zahranicia. To je asi rovnaka hlupost,ako ta prac.zmluva...Ved narok na znizenie poplatkov sa ziada z dovodu dlhodobeho pobytu v zahranici a je jedno ci tam clovek pracuje,plati si zdr.poistenie,alebo ma iny dovod na pobyt...
    sito Oli, aj u nás ta zmluva platila, ale nový primátor zatrhol, každý rok do konca januára treba už vždy nové potvrdenie od zamestnávateľa, že u nich pracuje, aj mailom stačí. U nás je to troska viac 22 € x 2 = 44 €
    slnecnica3 s tym pocitam, ze to tak bude aj u nas, ale aspon budem vediet do buducna, lebo neverim, ze by som uz na buduci rok mala robotu doma
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slnecnica3 Takze dokonca staci 90 dni mimo miesta trvaleho pobytu a zavisi to od obce, ci mi to odpustia.
    Tweety áno, tak, pozri VZN mestá, obce
    slnecnica3 este sa chcem opytat plati sa dan za rozostavanu, neskolaudovanu stavbu, to je ako?
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Niekedy sa stáva, že pýtajú poplatok za trvalý pobyt, smeti a aj za hrobové miesto. Noo, úrad, či úradník môže zato, ako je to vzato?

    Platenie za komunalny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.