Zavrieť

Porady

MRP a prijaté faktúry

Dobrý deň,vie mi niekto poradiť ako mám v prijatých faktúrach správne zadať položky z faktúr,z ktorých si môžem uplatniť iba 80%? Zatiaľ viem,že musím vypnúť "odpočet v plnej výške" prejdem na "čiastky" a ďalej neviem ako mám správne zadať pôvodný základ dane a nový prepočet .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=470
    Naposledy upravil Žabinka : 22.04.16 at 10:55
    xy.jpg  
    xyz.jpg  
    1/1
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michelle22 Ďakujem žabinka,urobila som to presne ako si mi ukázala.No ak fa.uhrádzam v peňažnom denníku objaví sa mi pôvodná suma je to v poriadku?
    Tweety Je, veď faktúra sa nemenila.
    Michelle22 ok,tak v PD si to potom rozdelím na 80:20 VOZD a VNZD. Myslela som si,že sa mi nový odpočet DPH zobrazí na prijatej faktúre, ale je to asi len kvôli KV dph... alebo sa mýlim???
    Žabinka v tomto prípade, pri zadanej prijatej faktúre, do DP DPH a KV program ťahá údaje z faktúr, takže budeš mať uvedenú sumu DPH poníženú v DP DPH aj v KV..
    Michelle22 je môj spôsob zaúčtovania prijatej faktúry a následne jej úhradení v PD správny?
    Žabinka zaúčtovanie do peňažného denníka je uvedené v linku mrp, ktorý som ti priložila.. aj v JU, aj v PU..
      zbaliť

    MRP a prijaté faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.