Zavrieť

Porady

Odpočet zo zaplatenej zálohy až vo vyúčtovacej faktúre

Je veľkou chybou keď si neuplatním dph zo zaplatenej zálohy, ale priamo z vyučtovacej faktúry? Vyúčtovacia faktúra mi od elektrikárov chodí každý mesiac, akurát, že napr. zaplatená záloha je 15. marca na nasledujúci mesiac a faktura príde s dátumom dodania 6.4. kde je tá záloha odpočítaná. čiže si tú dph odpočítam naraz vo vyučtovacej fa s mesačným opozdením čo sa týka zaplatenej zálohy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 51 umožňuje uplatniť odpočet dane neskôr ako je samotné dodanie.

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
    Džejn Ďakujem, ano čítala som tento paragraf, len som si nebola istá či sa to vzťahuje aj na tento prípad, nakoľko je toľko diskutované riešenie dodávok a splátkových kalendárov ohľadne dodávok elektriny. Aj ja mám jednu faktúru (rozpis preddavkov na celý rok - s tým že vyúčtovacia faktúra chodí vždy na začiatku nasledujúceho mesiaca.) A z tohto titulu sa mi zdá zbytočné robiť jeden mesiac odpočet dph zo zaplateného preddavku a následne o 2 týždne vyúčtovanie. A zvlášť ked sa jedná rádovo o 10-15 € dph mesačne. Len som si nebola istá či tento môj názor bude zdieľať aj daňový úrad :-)

    Odpočet zo zaplatenej zálohy až vo vyúčtovacej faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.