Zavrieť

Porady

Predvolanie na prejednanie priestupku

dostal som predvolanie na prejednanie priestupku

niekto by mi vedel vysvetliť čo to je? mal by som isť ako svedok, ale ten človek ktoremu by som mal svedčiť, mam s ním problem, čo možem urobiť? prosim vas o pomoc v tejto teme sa nevyznam
Naposledy upravil ivka70 : 09.05.16 at 14:15 Dôvod: i/y
3 komentárov     zbaliť
misoft Ani ja sa neviznám. Ale sa vyznám v inom - napríklad v slovenskom jazyku.
Jednoducho prídeš, sadneš, budeš rozprávať a odpovedať na otázky, potom prečítaš zápisnicu, podpíšeš a odídeš.
nemamanišainu budem museť isť svedčiť na sud ? nehnevajte sa namňa ,bol som v zahraničí od malička a vratil som sa nedavno a všetko je nove premna aj slovensky jazyk mi ide ťažko , nikdy som nebol na sude a nevjem ako toto všetko funguje ,dakujem
misoft Priestupok sa na súde nerieši. Rieši sa to napr. na MsÚ, na úradovni PZ SR atď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mata77 je offline (nepripojený) mata77

    mata77
    Ahoj, ide o tvrdenie. Ak bude slovo proti slovu ide o priestupok, kde sa nedá dokázať, kto klame a kto hovorí pravdu. Bude to beztrestne. Ak sa dokáže tvrdenie a budete vypovedať rovnako, môže mu udeliť pracovník obvod.úradu pokutu alebo pokarhanie. Na súd s týmto nepôjdete.
    ivka70 09.05.16 14:45 priradil do Porady

    Predvolanie na prejednanie priestupku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.