Zavrieť

Porady

Pestovanie čučoriedok

rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Prispeje niekto s radou o tom, ako pestovať čučoriedky - polohu, ošetrovanie, hnojenie atď? Prosím hlavne tých, ktorí majú už niekoľkoročné skúsenosti. Asi pred 3 rokmi som len tak zo zvedavosti zasadila 2 čučoriedky. Ani som sa o ne veľmi nestarala. Až tohto roku sa na nich objavila celkom pekná úroda, čo ma dosť prekvapilo a tak som sa rozhodla, že by som ich mohla pestovať toľko, aby sa aj rodina najedla a aby ostalo aj na konzervovanie na zimu.Vďaka.
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

http://www.klivia.com/rada08.htm

Dúfam, že to trochu pomôže.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Super. Ďakujem. Dobré rady. Našla som aj rady o čučoriedke kamčatskej, ktorú tiež skúšam pestovať. Úroda, síce zatiaľ malá, je už zjedená. Býva totiž skoro na jar. Ešte by som chcela vyskúšať figy. Nenájdu sa rady?
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Pred tromi rokmi som tiež zasadila dva kríčky " kanadských" veľkoplodých čučoriedok, ale veľmi sa im nedarí. Podľa linku od M3G majú dobré podmienky i vhodnú pôdu, samotné kríky sú veľké, plody obrovské, ale je ich málo. Žiadnych 6-7 kg , ale možno 200 g z jedného kríčka .
Podľa rôznych zdrojov mi však vychádza, že priemerná úroda z kríčka by mala byť okolo 2 kg.

Prikladám pár názvov odrôd kanadských čučoriedok:

Barkley, Bluecrop, Blueray, Iranka, Jersey, Herbert, Pemberton, Zuckertraube.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ingi-a náhodou ti čučoriedky už niekto nesfutruje na kríku?
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Peťo, myslíš tie srnky, čo nám obžierajú paradajkové planty a hrášok ?
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Ja som si tiež kúpila kríček čučoriedok. Je veľmi malý a má pár plodov. Celá rodina nedočkavo čaká akú budú mať farbu. Zatiaľ nám to všetkým pripomína vtáči zob alebo živý plot. Keď budú červené je to jasné....
0 0
rosnička rosnička

rosnička je offline (nepripojený) rosnička

podstata pestovania čučoriedok spočíva v kyslom substráte do /kyslá rašelina/ zakrytie koreňového krčka na zimu rašelinou,má rada polotieň a po 3.roku presvetľovací rez.Cez vegetáciu prihnojuj hnojivom na čučoriedky.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Plne súhlasím s rosničkou, ja som ich kúpil z vyskumáku a jasne mi povedali, že musia byť v úpnej samostatnej rašeline, podľa nich je najlepší substrát zemina spod ihličnatých stromoch v lese.
0 0
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

čučoriedky potrebujú pre svoj rast kyslú pôdu myslím že to je ph 4 až 5 sadiaia do jám 80 x 80 kyslá rašelina + piesok + zemina. jama sa vystelie netkanou textíliou a dá sa tam táto zmes. hnojí sa na jeseň síranom draselným na jar hnojivami na rodendromy a čučoriedky, sú dostať kúpiť + síran amonny, prípadne pol štamperlíku octu. plody aj čaj z listou zlepšujú imunitu a pomáhajú pri hnačke a cukrovke. pá
0 0
maroši maroši

maroši je offline (nepripojený) maroši

no ale možno to bud tým že nemáš viac druhov z tých kanadských čučoriedok. zvykne to byť tým že 2-3 druhy sú najlepšie vzniká velké množstvo kvetov .. ale tie druhy musia byť kvitnúce v približne rovnakom čase. neviem možno že toto by to mohlo robiť. Ja niesom skusený v pestovaní čučoriedok ale chcem tiež teraz skusiť . čo sa týka toho substrátu to si musíš sama všetko pripraviť lebo málo kyslé pôdy niesu vôbec dobre. a potrebuju dosť vody leboak aj len chvílkovo nemaju vodu tak môžu odumrieť, ale na druhej strane musí byť spravená pod substrátom drenáž aby neboli stále vo velkom množstve vody a tak dosť jetoho
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Aj takto sa dá
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

kamarát má asi 2 alebo 3 kríčky, už veľké a rodia pekne, bývajú v Beskydách pri Jablunkove a dávajú pod ne nejakú hrabanku z lesa pod ihličňanov, žiadnu rašelinu. Sú už pekne vysoké a dozrievajú postupne.
0 0
maroši maroši

maroši je offline (nepripojený) maroši

paloo Pozri príspevok
Aj takto sa dá
Paloo mám na teba otázku - koko ti takýto spôsob urodí ? približne ? diky
0 0
pablito74 pablito74

pablito74 je offline (nepripojený) pablito74

Aj ja mam otazku: Ako tie cucoriedky a zemolezy spracuvavate ?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

V jednej tej nádobe tak od 1/2 do 1 litra.Možno viac,možno menej.
Plody či už zemolezov alebo čučoriedok sa konzumujú hlavne ako stolové ovocie.Nakoľko toho máme veľa tak niečo rozdáme a zbytok džemy,kompóty.No a zo zemolezu bolo už aj vínko
Hlavne sa venujem zemolezom ktorých mám asi 60 odrôd zo všetkých končín kde sa toto ovocie šľachtí a pestuje.Množím však len tak 15-20 odrôd ktoré pokladám za najlepšie.
Pridám tu ešte tento odkaz aby sme tu nemiešali tieto dva druhy ovocia.
http://www.porada.sk/t77636-p11-zimolez-kamcatsky.html
Naposledy upravil paloo : 03.04.13 at 13:52 Dôvod: doplnenie
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

paloo Pozri príspevok
V jednej tej nádobe tak od 1/2 do 1 litra.Možno viac,možno menej.
Plody či už zemolezov alebo čučoriedok sa konzumujú hlavne ako stolové ovocie.Nakoľko toho máme veľa tak niečo rozdáme a zbytok džemy,kompóty.No a zo zemolezu bolo už aj vínko
Hlavne sa venujem zemolezom ktorých mám asi 60 odrôd zo všetkých končín kde sa toto ovocie šľachtí a pestuje.Množím však len tak 15-20 odrôd ktoré pokladám za najlepšie.
Pridám tu ešte tento odkaz aby sme tu nemiešali tieto dva druhy ovocia.
http://www.porada.sk/t77636-p11-zimolez-kamcatsky.html
To ich budeš mať stále v tých nádobách ?, či pôjdu aj priamo do zeme, lebo ak zostanú v nádobách, tak čo s nimi na zimu, ako to ošetruješ proti zmrznutiu, predsa je to iné ako keď sú v zemi. My sme sa na naše prvé tešili a drozdy nás predbehli, tiež si na ne robili chuť a čakali až dozrejú.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Ešte som objavil foto ohľadne tej plodnosti
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..krásna úroda, môžeš byť pyšný...ale aj ten zimolez kamčat. je nádherná úroda...to si vypestujem
0 0
maroši maroši

maroši je offline (nepripojený) maroši

A ešte jedna otázočka na teba ked sadíš používaš prírodnú zeminu spod ihličnanov alebo si tvoríš substrát ?
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

paloo Pozri príspevok
Ešte som objavil foto ohľadne tej plodnosti
Paloo

Podľa doterajších tvojich príspevkov ( neboli v nich tvoje dostatočné obrazové prílohy ) som si myslel že máš v záhrade vhodnú kyslú pôdu a pestuješ ich vysadené voľne. Polohu na to asi máš. Tieto obrázky ma však prekvapili. Na to všetko ti blahoželám, a ako sa povie „klobúk dolu“.

PS: Tá kyselina z bateriek robí asi svoje. „divy divúce


Jano
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať