Zavrieť

Porady

Je toto vôbec možné?

Vlani som predal byt. Dnes som siel nahodou okolo (je to 300 km od mojho terajsieho bydliska), tak som sa tam stavil, ci nemam najaku postu. Cakal ma tam list od BSP Lawyer Partn. - vlastnik pohladavok SRo, ze ako koncesionar mam nedoplatok 530 Sk a ziadaju odomna 1 770 000? Takmer 2 miliony kvoli 530 Sk? Nikdy predtym mi neprisla ziadna upomienka ze mam nejaky nedoplatok. Ked som predaval byt, siel som na Bytove druzstvo a vyplatil som vsetko co chceli. Teraz mi prisiel dokonca preplatok. Myslel som, ze som logicky vyplatil aj pripadne koncesionarske nedoplatky, kedze tie som platil v ramci inkasa bytovemu druzstvu. BSP ma dalej informuje, ze ak do 14 dni zaplatim 10 000 Sk, odpustia mi 1 770 000. Ale predsa preco im ja mam nieco platit? Ved nik predtym ma o ziadnom nedoplatku neinformoval. A kedze som mal vsetko vyplatene, ani ma nenapadlo ze za nejaky skur...y rozhlas, ktory ani nemam, mam nedoplatky. Nie je to chore? A preco takuto korenspodenciu neriesia doporucene do vlastnych ruk? Ved ak by som sa o tomto teraz nedozvedel, nevyplatim im pripadne tych 10 000, znamenalo by to, ze som povinny zaplatit takmer 2 miliony? Kvoli 500 korunam? Prosim vas poradte mi. Ja uz fakt nechapem, co vsetko je v tomto state mozne.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

babos
Vlani som predal byt. Dnes som siel nahodou okolo (je to 300 km od mojho terajsieho bydliska), tak som sa tam stavil, ci nemam najaku postu. Cakal ma tam list od BSP Lawyer Partn. - vlastnik pohladavok SRo, ze ako koncesionar mam nedoplatok 530 Sk a ziadaju odomna 1 770 000? Takmer 2 miliony kvoli 530 Sk? Nikdy predtym mi neprisla ziadna upomienka ze mam nejaky nedoplatok. Ked som predaval byt, siel som na Bytove druzstvo a vyplatil som vsetko co chceli. Teraz mi prisiel dokonca preplatok. Myslel som, ze som logicky vyplatil aj pripadne koncesionarske nedoplatky, kedze tie som platil v ramci inkasa bytovemu druzstvu. BSP ma dalej informuje, ze ak do 14 dni zaplatim 10 000 Sk, odpustia mi 1 770 000. Ale predsa preco im ja mam nieco platit? Ved nik predtym ma o ziadnom nedoplatku neinformoval. A kedze som mal vsetko vyplatene, ani ma nenapadlo ze za nejaky skur...y rozhlas, ktory ani nemam, mam nedoplatky. Nie je to chore? A preco takuto korenspodenciu neriesia doporucene do vlastnych ruk? Ved ak by som sa o tomto teraz nedozvedel, nevyplatim im pripadne tych 10 000, znamenalo by to, ze som povinny zaplatit takmer 2 miliony? Kvoli 500 korunam? Prosim vas poradte mi. Ja uz fakt nechapem, co vsetko je v tomto state mozne.
Nechcem sa Ťa dotknúť, ale trochu si zaspal dobu. O tých koncesionárksych poplatkoch a nedoplatkoch bol najväčší humbuk tak pred dvomi-tromi mesiacmi. Keby si si vtedy skontroloval, či máš uhradené všetky nedoplatky (ten Tvoj musel byť staršieho dáta, než za minulý rok), tak by si to mohol doplatiť, keď bola 90 dňová amnestia na pokuty a zaplatil by si len 530 SKK.

Ale máš pravdu, že tie pokuty sú neprimerane vysoké. Už sa aj hovorilo, že bude tento zákon novelizovaný. Teraz je ťažko radiť. Podľa zákona Ťa fakt môžu dať na súd a vymáhať tie penále. Niektorí ľuďia aj zaplatili tých 10.000 SK (ešte pred amnestiou), ostatní vyčkávajú. Počkaj aj Ty, možno sa zmení zákon.

Bytové družstvo s koncesionárskymi poplatkami nemá nič spoločné. Tie idú cez inkasné stredisko a keď nie sú v niektorý mesiac zaplatené, treba ich uhradiť priamo STV alebo SRo. Takže bytové družstvo nedoplatok nezapríčinilo. Skontroluj si inkasné lístky a pohyby na účte za posledné 3-4 roky, kedy Ti nedoplatok vznikol. 530 SK - to vyzerá, že si neplatil skoro 2 roky. To sa nedá nevšimnúť si na platbách.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Ja s tebou suhlasim. Ale tu ide o to, ze ten byt uz nevlastnim cca 1 rok. Nedoplatky su starsieha datumu (2003-2005) a pocas celu tu dobu mi neprisla ani jedna upomienka. Takze logicky som si myslel - ked nie je upomienka, nie je nedoplatok. Prave dnes som sa na www Sl. rozhlasu docital, ze posielali upomienky v 10/2005 a 02/2006. Lenze ja na tej adrese uz nebyvam rok. Je pravda, ze ked som predal byt, rozhlasu som to nenahlasil. Lenze nenahlasil som im nic, ani ked som byt kupoval.
V skratke: nedostal som do ruk ziadnu upomienku, upovedomie ze SRo predalo moju pohladavku atd. Az uplnou nahodou sa mi dostal teraz do ruk list (nedoporucene), kde ma BSP informuju, ze kupili moju pohladavku a mam zaplatit spominanu pokutu.
Aka je tvoja rada? Ved ja na tej adrese, kam mi to poslali, uz davno nebyvam. O tejto veci som sa nikdy nemusel dozvediet. Mam teda podla teba zaplatit tych 10 000? Pri predaji bytu a zmene adresy som povinny tuto skutocnost nahlasit SRo? Mozem sa stazovat na SRo ze mi v rokoch 2003 - 2005 neposlali ani jednu upomienku a ze ma ani neinformovali, ze predali moju pohladavku? Vdaka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
babos
Ja s tebou suhlasim. Ale tu ide o to, ze ten byt uz nevlastnim cca 1 rok. Nedoplatky su starsieha datumu (2003-2005) a pocas celu tu dobu mi neprisla ani jedna upomienka. Takze logicky som si myslel - ked nie je upomienka, nie je nedoplatok. Prave dnes som sa na www Sl. rozhlasu docital, ze posielali upomienky v 10/2005 a 02/2006. Lenze ja na tej adrese uz nebyvam rok. Je pravda, ze ked som predal byt, rozhlasu som to nenahlasil. Lenze nenahlasil som im nic, ani ked som byt kupoval.
V skratke: nedostal som do ruk ziadnu upomienku, upovedomie ze SRo predalo moju pohladavku atd. Az uplnou nahodou sa mi dostal teraz do ruk list (nedoporucene), kde ma BSP informuju, ze kupili moju pohladavku a mam zaplatit spominanu pokutu.
Aka je tvoja rada? Ved ja na tej adrese, kam mi to poslali, uz davno nebyvam. O tejto veci som sa nikdy nemusel dozvediet. Mam teda podla teba zaplatit tych 10 000? Pri predaji bytu a zmene adresy som povinny tuto skutocnost nahlasit SRo? Mozem sa stazovat na SRo ze mi v rokoch 2003 - 2005 neposlali ani jednu upomienku a ze ma ani neinformovali, ze predali moju pohladavku? Vdaka.
Pri predaji bytu si mal spraviť jednu dôležitú vec , požiadať poštu za nejakých 120 Sk na rok o doposielanie pošty . Boli by Ti predmetnú poštu doručili . Hmm....bola aj taká možnosť .
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Nevedel som o nej... Cize, co mi radite? Mam zaplatit tych 10 000? Alebo cakat na novelizaciu zakona? Co sa stane v pripade, ze teraz to zaplatim a pride novelizacia?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

babos
Ja s tebou suhlasim. Ale tu ide o to, ze ten byt uz nevlastnim cca 1 rok. Nedoplatky su starsieha datumu (2003-2005) a pocas celu tu dobu mi neprisla ani jedna upomienka. Takze logicky som si myslel - ked nie je upomienka, nie je nedoplatok. Prave dnes som sa na www Sl. rozhlasu docital, ze posielali upomienky v 10/2005 a 02/2006. Lenze ja na tej adrese uz nebyvam rok. Je pravda, ze ked som predal byt, rozhlasu som to nenahlasil. Lenze nenahlasil som im nic, ani ked som byt kupoval.
V skratke: nedostal som do ruk ziadnu upomienku, upovedomie ze SRo predalo moju pohladavku atd. Az uplnou nahodou sa mi dostal teraz do ruk list (nedoporucene), kde ma BSP informuju, ze kupili moju pohladavku a mam zaplatit spominanu pokutu.
Aka je tvoja rada? Ved ja na tej adrese, kam mi to poslali, uz davno nebyvam. O tejto veci som sa nikdy nemusel dozvediet. Mam teda podla teba zaplatit tych 10 000? Pri predaji bytu a zmene adresy som povinny tuto skutocnost nahlasit SRo? Mozem sa stazovat na SRo ze mi v rokoch 2003 - 2005 neposlali ani jednu upomienku a ze ma ani neinformovali, ze predali moju pohladavku? Vdaka.
To je pravda, že SRo sa dlhé roky hral na mŕtveho chrobáka a neupozorňoval na nedoplatky. A teraz zrazu vyrukoval s tým odpredajom pohľadávok firme BSP Lawyers.

Čo musíš spraviť, je nahlásiť zmenu adresy inkasnému stredisku (na inkasnom lístku nájdeš kontakty). Je pravda, že je ťažké odsledovať, kam všade nahlásiť zmenu bydliska. Je to kopec inštitúcií, ktoré človeka ani len nanapadnú (všetky poisťovne, banky, úrady, voj. správa,...).

Či uhradiť 10.000 SKK - to je ťažké poradiť. Ak ich uhradíš, späť ich určite nedostaneš. Tak to spravili poniektorí pred tou amnestiou a potom hromžili, že načo to platili. Ak ich neuhradíš, vyhrážajú sa Ti súdom.

Ja by som možno počkal, ako sa situácia vyvinie. AK sa nezmení zákon a naozaj príde k súdu, navrhol by som im dohodu - a ponúkol tých 10.000. Ale až potom, keby to bolo neodvratné. Inak fakt si neviem v praxi predstaviť situáciu, že by súd prikázal uhradiť fyzickej osobe 1.700.000 SKK za 530 SK nedoplatok. Takto nezdiera ani daňový úrad za nedoplatky, ktorý je najväčším postrachom občanov a firiem.
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

A mal by som podla teba oznamit BSP zmenu mojej adresy? A informovat ich, ze az do dnesneho dna som nevedel o ziadnom nedoplatku, o ziadnej pokute atd, kedze na tej adrese uz rok nebyvam? Alebo sa tiez mam hrat na "mrtveho chrobaka" a tvarit sa ze o nicom neviem a cakat kym si ma najdu na terajsej adrese?
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Inak ak by to bolo možné nedalo by sa ti sem pripojiť ako prišli na sumu 1770000,- Sk. Mne osobne sa to zdá strašne veľa zo sumy 530,- Sk. Veď aj úžerníkov ktorí zdierajú tak vyšetrujú za neadekvátne úroky. Ten výpočet by som vážne chcel vidieť a hlavne to percento.
A čo sa týka nejakej rady. Pokiaľ si pamätám, tak sa platilo až na základe prihlášky rozhlasu na pošte. Až nejakou novelou sa zaviedlo, že sa bude platiť od bytu. Možno by nebolo zlé to zistiť od kedy to platí. Potom by si mohol argumentovať, že si tam rádio nemal. Asi chabá možnosť, ale skús.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

babos
A mal by som podla teba oznamit BSP zmenu mojej adresy? A informovat ich, ze az do dnesneho dna som nevedel o ziadnom nedoplatku, o ziadnej pokute atd, kedze na tej adrese uz rok nebyvam? Alebo sa tiez mam hrat na "mrtveho chrobaka" a tvarit sa ze o nicom neviem a cakat kym si ma najdu na terajsej adrese?
Im by som nič noeznamoval. Nech si ťa nájdu sami. Tvár sa, že o ničom nevieš. Alebo uhraď 530 SKK priamo na účet SRo (akoby v rámci tej amnestie) a tvár sa, že už dávno máš všetky záväzky voči SRo uhradené.

Adresu si prehlás len v inkasnom stredisku. A tiež si skontroluj, či máš uhradené koncesionárske poplatky od doby, kedy si sa presťahoval.
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Úroky nemajú. Pokutu vypočítali sposobom - za každy omeškaný mesiac 5000,-Sk. Napr.: udajne nemam vyplateny poplatok za 6/2003, co cinilo 30,-Sk. Pokutu za tento mesiac mam 180 000! Za mesiac 8/2003 mam pokutu 170 000. :-) Atd atd. Ja fakt neviem, ci sa mam smiat alebo plakat. A chce mi niekto povedat, ze toto maju podla zakona? Ze toto im odsuhlasili poslanci? A ze to budu len "asi" novelizovat?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jozef I
Inak ak by to bolo možné nedalo by sa ti sem pripojiť ako prišli na sumu 1770000,- Sk. Mne osobne sa to zdá strašne veľa zo sumy 530,- Sk. Veď aj úžerníkov ktorí zdierajú tak vyšetrujú za neadekvátne úroky. Ten výpočet by som vážne chcel vidieť a hlavne to percento.
A čo sa týka nejakej rady. Pokiaľ si pamätám, tak sa platilo až na základe prihlášky rozhlasu na pošte. Až nejakou novelou sa zaviedlo, že sa bude platiť od bytu. Možno by nebolo zlé to zistiť od kedy to platí. Potom by si mohol argumentovať, že si tam rádio nemal. Asi chabá možnosť, ale skús.
Tak som to pozeral a zákon o konc. poplatkoch č. 212/1995 už bol novelizovaný zákonom č. 96/2006, kde tie nezmyselné sankcie boli zmenené nasledovne:

2) Výška úroku z omeškania podľa odseku 1 je dvojnásobok základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska platnej v prvý deň omeškania s platbou. Úrok z omeškania sa vyrubí za každý deň omeškania, začínajúc prvým dňom vzniku omeškania až do dňa platby vrátane. Úrok z omeškania sa vyrubí za každý prijímač, za ktorý je platiteľ poplatku (§ 3) v omeškaní s platbou.

Jozef I: podľa starého znenia zákona skutočne sankcie za omeškanie narastali neúmerne rýchlo. Vtedy bolo znenie nasledovné:

(1) Ak je platiteľ poplatku (§ 3) v omeškaní s platbou dlhšie ako dva mesiace a dodržal sa postup podľa § 8, Slovenská televízia alebo Slovenský rozhlas požiada platiteľa o zaplatenie poplatku z omeškania.

(2) Poplatok z omeškania podľa ods. 1 je 5 000 Sk u fyzických osôb a 15 000 Sk u právnických osôb za každý, aj len začatý mesiac omeškania, a to za každý prijímač, za ktorý je platiteľ v omeškaní s platbou.


A tých 5000 bolo za každú platbu, čiže ak si neuhradil 3 platby, tak mesačne rástli sankcie 15.000 SKK.

Čo ma však zaujalo, je ten odst. 1: "a dodržal sa postup podľa § 8". § 8 hovorí:

(1) Ak platiteľ poplatku nesplní povinnosť podľa § 3 ods. 3 a 8 alebo povinnosť podľa § 7 ods. 2 a 3, je v omeškaní so zaplatením poplatku.

(2) Ak je platiteľ poplatku v omeškaní so zaplatením poplatku dlhšie ako jeden mesiac odo dňa splatnosti poplatku (§ 3 ods. 3 a 6), vyberateľ poplatkov, Slovenská televízia alebo Slovenský rozhlas písomne vyzve platiteľa na splnenie povinnosti podľa tohto zákona.

(3) Ak platiteľ poplatku nesplní povinnosť označenú vo výzve, Slovenská televízia alebo Slovenský rozhlas po uplynutí určenej lehoty uplatní právo na úhradu nedoplatku na príslušnom súde.


Čiže podľa zákona mali vyzývať ľudí, že majú nedoplatok. Ak tak neurobili, tak si nemôžu vymáhať sankcie. Na druhej strane tam nie je napísané, že to musí byť doporučene. Ak budú tvrdiť, že poslali výzvu obyčajnou zásielkou, tak to bude tvrdenie proti tvrdeniu.

babos - Tebe ale zmena zákona aj tak priamo nepomôže, pretože všetky tie nedoplatky vznikli ešte pred zmenou zákona, čiže za starých podmienok. Preto by som postupoval tak, ako som uvádzal v mojom predošlom príspevku.
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Chobot,
prosim ta a ta novelizacia zakona nema ucinnost ani na tu pokutu 1 770 000? Pokial nezaplatim tych 10 000, ma BSP nadalej pravo tu milionovu pokutu odomna vymahat? Idem postupovat tak ako si mi poradil - zaplatim rozhlasu skutocny nedoplatok a tvarit sa, ze muzikant. Neviem ci to pomoze... Aj ked, BSP ani SRo nema v rukach ziadnu potvrdenku, ze ma informovali o nedoplatku. Urobil som chybu, ze som zmenu adresy nenahlasil SRo alebo aspon inkasnemu stredisku, ale to ma fakt ani nenapadlo. Dik
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
babos
Chobot,
prosim ta a ta novelizacia zakona nema ucinnost ani na tu pokutu 1 770 000? Pokial nezaplatim tych 10 000, ma BSP nadalej pravo tu milionovu pokutu odomna vymahat? Idem postupovat tak ako si mi poradil - zaplatim rozhlasu skutocny nedoplatok a tvarit sa, ze muzikant. Neviem ci to pomoze... Aj ked, BSP ani SRo nema v rukach ziadnu potvrdenku, ze ma informovali o nedoplatku. Urobil som chybu, ze som zmenu adresy nenahlasil SRo alebo aspon inkasnemu stredisku, ale to ma fakt ani nenapadlo. Dik

Ja len chcem uviesť , ak si predal byt a ak si platil v inkase rozhlas a televíziu tak na inkasnom stredisku si mal nahlásiť buď zrušenie alebo zmenu bydliska .

Ja som v jednej dobe tiež predala byt, zašla som na inkasné stredisko a na predchádzajúcej adrese som previedla odhlásenie a na novej adrese prihlásenie .A toto si mal spraviť aj Ty .
Viem , že v dobe sťahovania je chaos a možno Ti to uniklo a nevenoval si tomu pozornosť .
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

http://koncesionari.stv.sk/?go=20488

- tu je uvedene, ze STV zastupuje ina kancelaria ako uvadzas...

tu si mozes overit, ci si dlzny:
http://koncesionari.stv.sk/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ale to sa jedná o rozhlas .
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Inak nám do firmy tiež prišlo, že nemáme KP zaplatený,hoci v skutočnosti zaplatený bol. Takže najprv odporúčam skontrolovať,či ten nedoplatok naozaj existuje.
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Dana,
akym sposobom si viem zistit, ci mam v rozhlase nedoplatky? Inac, uz riesim aj STV, len tam nastastie este nerobia taketo drasticke kroky ako v rozhlase, tak dufam, ze to tam bude bez problemov. Oni mi tiez nikdy neposlali upomienku...
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

Chobot
Tak som to pozeral a zákon o konc. poplatkoch č. 212/1995 už bol novelizovaný zákonom č. 96/2006, kde tie nezmyselné sankcie boli zmenené nasledovne:

2) Výška úroku z omeškania podľa odseku 1 je dvojnásobok základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska platnej v prvý deň omeškania s platbou. Úrok z omeškania sa vyrubí za každý deň omeškania, začínajúc prvým dňom vzniku omeškania až do dňa platby vrátane. Úrok z omeškania sa vyrubí za každý prijímač, za ktorý je platiteľ poplatku (§ 3) v omeškaní s platbou.

Jozef I: podľa starého znenia zákona skutočne sankcie za omeškanie narastali neúmerne rýchlo. Vtedy bolo znenie nasledovné:

(1) Ak je platiteľ poplatku (§ 3) v omeškaní s platbou dlhšie ako dva mesiace a dodržal sa postup podľa § 8, Slovenská televízia alebo Slovenský rozhlas požiada platiteľa o zaplatenie poplatku z omeškania.

(2) Poplatok z omeškania podľa ods. 1 je 5 000 Sk u fyzických osôb a 15 000 Sk u právnických osôb za každý, aj len začatý mesiac omeškania, a to za každý prijímač, za ktorý je platiteľ v omeškaní s platbou.

A tých 5000 bolo za každú platbu, čiže ak si neuhradil 3 platby, tak mesačne rástli sankcie 15.000 SKK.

Čo ma však zaujalo, je ten odst. 1: "a dodržal sa postup podľa § 8". § 8 hovorí:

(1) Ak platiteľ poplatku nesplní povinnosť podľa § 3 ods. 3 a 8 alebo povinnosť podľa § 7 ods. 2 a 3, je v omeškaní so zaplatením poplatku.

(2) Ak je platiteľ poplatku v omeškaní so zaplatením poplatku dlhšie ako jeden mesiac odo dňa splatnosti poplatku (§ 3 ods. 3 a 6), vyberateľ poplatkov, Slovenská televízia alebo Slovenský rozhlas písomne vyzve platiteľa na splnenie povinnosti podľa tohto zákona.

(3) Ak platiteľ poplatku nesplní povinnosť označenú vo výzve, Slovenská televízia alebo Slovenský rozhlas po uplynutí určenej lehoty uplatní právo na úhradu nedoplatku na príslušnom súde.

Čiže podľa zákona mali vyzývať ľudí, že majú nedoplatok. Ak tak neurobili, tak si nemôžu vymáhať sankcie. Na druhej strane tam nie je napísané, že to musí byť doporučene. Ak budú tvrdiť, že poslali výzvu obyčajnou zásielkou, tak to bude tvrdenie proti tvrdeniu.

babos - Tebe ale zmena zákona aj tak priamo nepomôže, pretože všetky tie nedoplatky vznikli ešte pred zmenou zákona, čiže za starých podmienok. Preto by som postupoval tak, ako som uvádzal v mojom predošlom príspevku.
nesuhlasim s tebou, ze to nemusi byt pisomna vyzva zaslana doporucene. akonahle maju povinnost vyzvat platitela pisomne, v pripade sudneho sporu musia byt schopni preukazat, ze si tuto povinnost splnili a to je mozne len na zaklade dorucenky. nebolo by to teda tvrdenie proti tvrdeniu, ale neunesenie dokazneho bremena
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

ospravedlnujem sa za spamovanie, blbne mi net aj comp :-((
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

ospravedlnujem sa za spam, mam problemy s compom :-(
0 0
babos babos

babos je offline (nepripojený) babos

Ezexyel,
cize mam poslat na ucet rozhlasu dlznu sumu a BSP si nevsimat? Neviem ci si cital vsetko v tejto teme, ale v skratke: Pred rokom som predal byt a zmenu adresy som nenahlasil SRo. Nikdy predtym mi SRo neposlal upomienku, ze mam nejaky nedoplatok (udajne od r.2003). Moju pohladavku predali BSP - to som sa dozvedel len v piatok. Na staru adresu som od nich dostal nedoporucene list, v ktorom mi oznamuju vysku pokuty. Tu som sa prvykrat dozvedel, ze mam nedoplatok adt.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať