Zavrieť

Porady

Investičné zlato v majetku s.r.o. - evidencia majetku

Dobrý deň všetkým: ako evidovať investičné zlato ako ho zaradiť do majetku (odpisová skupina a všetky ostatné náležitosti)? Jedná sa o zlaté mince- zaradiť ich na váhu alebo po kuse, musia spĺňať cenové limity určené pre dlhodobý majetok? Treba viesť dáku špeciálnu evidenciu? Za odpovede a rady vopred ďakujem lebo na nete neviem nič nájsť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Evidujú sa v metrike ako ich nakúpiš. Obvykle na kusy s evidenciou váhy v unciach.

    Neodpisuje sa, nakoľko nepodlieha amortizácii.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    capricornus.rd Rozumiem tak, že neevidovať ani v DIM - nespĺňa cenu (15 €/minca) ani v krátkodobom majetku - je to dlhodobý majetok. Treba teda viesť úplne samostatnú evidenciu len o investičnom zlate? Robím v OMEGE a neviem sa vtesnať do existujúcich funkcií. Z pohľadu odpovede mi vychádza že jedine viesť evidenciu ručne. Za odpoveď samozrejme ďakujem.
    profesional Môžeš evidovať v DIM. Len neodpisuješ.
    capricornus.rd Nevidím to veľmi ako schodnú cestu - pozriem to v OMEGE, ale váhu tam asi nedostanem, cenu áno - po kusoch by bolo možné zachytiť aj predaj, funkcia neodpisovať je. Kód produkcie je pre mňa záhadou ale myslím že tam boli dáke zbierky?. V každom prípade ešte skúsim po známostiach zistiť čo vedú v bankách - určite tam investičné zlato budú mať. Na konci roka sa prepočítava aktuálna hodnota investičného zlata a takýto údaj by sa mi do evidencie majetku v OMEGE už asi nevtesnal. Za ďalšie informácie som samozrejme vďačná.
    profesional Tak to eviduj na váhu v unciach.
    mari2x Evidovať u nás mince v unciach ?
    Zvláštne!
      zbaliť

    Investičné zlato v majetku s.r.o. - evidencia majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.