Zavrieť

Porady

Môže zamestnávateľ odo mňa žiadať aby som pri nástupe na smenu odovzdala telefón a peňaženku?

Zaujímalo by ma, že či môže zamestnávateľ žiadať od zamestnancov (predavač oblečenia) aby každé ráno odovzdal mobilný telefón, peňaženku a bankomatovú kartu?
Ráno sa to má odovzdať manažérovi on to hodí do krabice od topánok a hodí to na poličku do skladu (skladové dvere sa občas nezatvoria, takže zákazník to tam môže vidieť).
Nemáme asi svoje skrinky, kde by sme si mohli zamknúť veci a máme ich hodené v sklade na stoličke za dverami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie - nemôže. Môže však žiadať, aby sa to uložilo na miesto na to určené, zabezpečené a spĺňajúce podmienky uloženia cenných vecí (trezor, uzamykateľná skrinka, uzavretá a zabezpečená miestnosť).


    Peňaženka (a veci a peniaze v nej), mobil, bankomatová karta sú majtekom zamestnanca a pokiaľ by ich odovzdal zamestnávateľovi a ten (ako píšeš) ich hodí "do skladu" - tak ten zamestnávateľ by sa NEDOPLATIL!!!! Lebo by stačilo povedať, že sa odovzdala peňaženka s 500€, nebola zabezpečená a 500€ zmizlo.

    Ak zamestnávateľ nie je schopný zabezpečiť miestnosť pre personál - nie ste vôbec povinní svoje veci dávať len tak do "úschovy"....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze vyzadovat, aby ste napr. telefony nemali na zmene so sebou, ale zaroven musi zabezpecit miesto, kde si taketo predmety dokazete bezpecne ulozit.

    Skus zajtra zahlasit, ze ti pocas zmeny zmizla z penazenky stovka a ziadaj ju nahradit, kedze ten, kto zbieral penazenky je zodpovedny za to, ze sa vam vratia tak ako ste ich odovzdali.
    Mozno ich to hromadne zbieranie prejde a zabezpecia osobne skrinky.

    Môže zamestnávateľ odo mňa žiadať aby som pri nástupe na smenu odovzdala telefón a peňaženku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.