Zavrieť

Porady

Oprava v prehľade o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti

Zistili sme, že daň zo mzdy za 2/2016 nebola uhradená a uhradila sa až v apríli. V prehľade je na riadku 8 uvedený nesprávny dátum. Treba podať opravný prehľad s uvedením 0 na riadku 8 a v prehľade za apríl uviesť túto sumu na riadku 8?

Ešte jedna otázka. Výplatný termín má zamestnávateľ uvedený 15.v mesiaci. Uvádza sa tento dátum na riadku 1? Niekedy sa stane, že výplata odíde z účtu napr.18.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Treba podať opravný prehľad za 02/2016, kde sa uvedie 0. Pokiaľ bola úhrada v apríli, tak sa to uvádza v prehľade za 03/2016 (vždy sa tam uvádza mesiac nasledujúci, lebo mzda a daň sa platí vždy nasledujúci mesiac). Ja uvádzam dátum výplaty podľa skutočného odvodu ... takže ak to odíde z účtu 18-teho, uvediete 18-teho.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivetal Ja sa však riadim výplatným termínom, keďže je na riadku 1 uvedené "zrazené preddavky.." a ja to zrážam k dátumu výplatného termínu. Tak neviem..
    Orsz Tak to je už na Vás.
    IvetaH aj ja si nechávam výplatný termín, netvrdím, že je to správne, ale robím to tak.
    kn-alka aj ja uvádzam výplatný termín, nakoľko ako externá účtovníčka v čase podávania prehľadu ešte nevidím, kedy boli mzdy skutočne vyplácané
      zbaliť

    Oprava v prehľade o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.