Zavrieť

Porady

Pretekajúca rovná strecha

prosim vas, vie niekto poradit najucinejsi odskusany sposob zamedzenia sustavneho poskodzovania rovnej strechy na RD vplyvom pocasia? Momentalne mame asfaltove pasy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    rovná strecha potrebuje v prvom rade dostatočný spád, t.j. min.2%, t.j. 2cm na bežný meter v smere spádu.
    Ak to nie je dodržané nebude fungovať nič, takisto prepláty asfaltových pásov majú ísť podľa možnosti v smere spádu...Vyduté miesta signalizujú, že už prvá vrstva izolácie, či dokonca podklad nedrží ako má...
    wegamizi Dakujem, zaujimave konstatovanie pokladky v smere spadu. To ma nenapadlo, vyborne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Ale nech nepride do kontaktu s tym asfaltom !!!
    wegamizi To znamena vsetko asi strhat dole, myslim tie asfalstove pasy.
    KoxXxo využi situáciu a daj medzi polystyrén
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    jednoduchšie varianty nemusia byť vždy najlepšie a časom ani najlacnejšie. Buchač sa vyjadril jasne a presne a za to mu dávam užitočné, pretože narozdiel od toho debila, čo mu dal neužitočné, buchač použil sedliacky rozum
    buchač Moja chalupa má vyše 100 rokov ...a NEZATEKÁ mi do nej.
    Nie ja som múdry...ja sa len veľmi rýchlo učím od skúsenejších susedovcov...
    -------------------------------------------
    Ešte doplním.

    Ak by som bol vlastníkom domu, ktorý má LEN 35 rokov...ba dokonca bol kúpený pred 20 rokmi v takomto stave ???
    http://www.porada.sk/t268665-ako-vyr...ml#post2741492

    JEDNOZNAČNE a ROZHODNE by som šiel do novej strechy....a už dávno.
    Síce viac behačiek po úradoch...viac financií....ALE AJ viac miesta v podkroví = rôzne výhody využitia týchto priestorov.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Voda je, no ?urva, zateká ti. Plocha strecha, ako zistíš odkiaľ? NEZISTÍŠ!

    V paneláku, dva poschodie niže, vlhne byt. Nad ním dva byt. A pritom chyba môže byť, je na streche domu, spoločnom, spoločná, časť, strecha. Ale všetci, tvoja vina, tvoja, len a len tvoja. A môže sa po ... ! Nám nie. Netečie. Noo, môže za to gravitácia, či gravitída, že voda tečie, dodr.. všetko, čo má v ceste len smerom dole a vracia sa smerom hore nie ako voda, voda - para? Vracia sa späť ako kameň, či len ako VODA?

    Máš možnosti na baračku. Prerobiť celú strechu, nové pásy, lapejka požiadaj.

    Ak má dom krov, škridlu? Dá sa presne určiť, plus - mínus miesto zatekania. Stačí vymeniť škridlu. Ak nie, ako v paneláku, ako by si býval. Až na to, že si to musíš spraviť sám. V paneláku sa všetci na to vy....! Nie všetkým do bytu tečie. Do domu, bytovom? Všetkým!

    Takže, medzi rodinným domom a bytovým domom, rodinným, rodiny v ňom bývajú, je rozdiel, že?
    wegamizi Byvali sme v panelaku, rozumiem tomu. Vlastny RD je super, ale ked je problem kazdy ohuruje napadmi / nemyslim tym Poradu☺/, hlavne novodobi majstri, vytahuju z vacku ludom peniaze a kazdy ma zaruceny recept. Vysledok? PORADA, raď! Skusenosti obyc. ludi su dnes nad zlato.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja by som urobil NOVÚ, ale ŠIKMÚ strechu...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    Martuk, Ing. Ľubomír Janoška, wegamizi
    Neužitočné (2)
    Nevhodné (1)
    0
    buchač Hm....neužitočné ???
    Nuž pre koho ako...pre mňa teda určite NIE !

    Lebo keď sa jeden zamyslí, tak do zadania otázky chýba dosť údajov...teda pre mňa.
    Aký je to dom ?
    Poschodový alebo nie.
    Aký materiál.
    Aký má vek daný dom.
    ...a možno aj iné.

    Záver ?
    Ak je raz niečo pokazené, oprava nie je nikdy dokonalá...a v konečnom dôsledku môže vyjsť kľudne viac ako nová strecha.

    ...ale čo už....šak som "neužitočný"....ale sprostý určite nie.
    wegamizi Aj to je riesenie, ale skor hladame jednoduchsie varianty. Rd nie je poschodovy a ma cca 35rokov.
    wegamizi Sneh, dazd, mraz, slnko= sprievodne znaky pocasia :-)

    Pretekajúca rovná strecha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.