Zavrieť

Porady

Prevod dát z MRP dos do MRP windows

Vie mi niekto poradiť, doteraz sme účtovali JU v MRP dos a teraz by sme chceli pokračovať v MRP windows, ako sa dá urobiť prevod dát z jedného programu do toho druhého?Máte s tým niekto skúsenosti?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Tak som si tu niečo o tom prechode z dos-u na win niečo našla, problém je ale v tom,že nemáme inštalačné CD, takže MRP win nemôžeme inštalovať do PC s MRP dos, existuje ešte iný postup? Je možné v MRP win jednoducho manuálne nahádzať stavy jednotlivých položiek z dos-u cez nepeňažné operácie s dátumom napr. 1.5.?A do knihy záv. a pohľ. len neuhradené faktúry?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ivti
    Tak som si tu niečo o tom prechode z dos-u na win niečo našla, problém je ale v tom,že nemáme inštalačné CD, takže MRP win nemôžeme inštalovať do PC s MRP dos, existuje ešte iný postup? Je možné v MRP win jednoducho manuálne nahádzať stavy jednotlivých položiek z dos-u cez nepeňažné operácie s dátumom napr. 1.5.?A do knihy záv. a pohľ. len neuhradené faktúry?
    Týmto spôsobom to určite nerob, ak zavoláš do MRP Brezno 048/6111333 poradia ti, je na to postup. Ak sa tu ukáže Lenkak, určite ti poradí.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Odporúčam robiť Win verziu tam kde aj CDrom.
    Ináč dá sa prechod spraviť aj medzi dvoma PC, už som to tu niekde popísala a v najhoršom prípade, dakedy boli verzie MRP na disketách. Skús požiadať MRP či majú aj takúto možnosť.

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Ten link sa nedá otvoriť. Problém je v tom: ja chcem pokračovať v účtovaní na mojom PC, kde mám verziu win. Doteraz sa účtovalo v dos na PC, ktoré je odo mňa vzdialené 20 km. Dostala som CD s údajmi z verzie dos, ktoré sa ale do môjho PC nahrať nedajú. Čítala som tu o tom, že do PC, kde je dos treba nainštalovať win a takto si nahrať údaje, ale my nemôžeme nájsť to inštalačné CD. Ak by som sa rozhodla, že zaúčtujem rok 2006 ešte raz od začiatku vo verzii win, čo mám v programe urobiť?Ako sa začína účtovať úplne od začiatku? Idem cez Peňažný denník, Funkcie,Počiatočné hodnoty? Nahodiť potrebujem vlastne len pokladňu, banku a prebežné položky? Alebo čo ešte?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    tu je odpoveď z priloženého linku:
    1. Ak chceš aby Ti išli otvorené položky z min. rokov a aj PS, potrebuješ si spraviť ročný prevod v Dos verzii.
    2. Na druhý PC si nahráš (napáliš) staré MRP, a to sa vo väčšine prípadov inštaluje:C\MRP\.
    3. Spustíš Win verziu.
    4. Pôdeš na údržbu dát, klikneš na ikonu: udržba dát, Prevod dát, z Dos verzie, nájdeš cestu, napr môžeš aj z napáleného disku, OK.
    5. Prebehne prevod a všetko skontroluješ.
    http://www.porada.sk/t19566-prechod-...v-mrp-dos.html

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ak nemáš originál verziu, tak si stiahni z Internetu demo verziu, prekopíruj si svoju firmu do dema, spusti MRP dos a pokračuj ako som písala hore vyššie.
    Skús, za pokus nič nedáš.

    willy je offline (nepripojený) willy

    ekonóm - živnostník willy
    lenkak
    ak nemáš originál verziu, tak si stiahni z Internetu demo verziu, prekopíruj si svoju firmu do dema, spusti MRP dos a pokračuj ako som písala hore vyššie.
    Skús, za pokus nič nedáš.
    Všetko súhlasí, aj predošlý príspevok, ale z vlastnej skúsenosti: Majte nainštalovanú verziu minimálne 4.5 (aj keď sa uvádza prevod 2.7x a vyššie), inak môže dôjsť k takej skutočnosti, že prevod prebehne čiastočne, alebo vôbec. Mal som teraz prípad, že bola verzia 2.74, kde ešte nebol ošetrený rok 2000, takže r. 2005 bol ako 1905 a dáta neprešli korektne (a to som tých prevodov ako díler MRP urobil vcelku dosť )

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja som mala taký prípad, že mi všetko prebehlo OK, ale keď som si dala zoznam dokladov, tak mi výslednú sumu nepreviedlo korektne, chýbala na základe časť a bola táto časť suma prenesená do DPH.
    Tak mi nesedeli výsledky výdavky OZD a dph zostavy.
    Tak som si spravila vo win verzii nový rok aj s otvorenými položkami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.