Zavrieť

Porady

Aut. práčka Elektrolux EWF 800 - netočí sa bubon

Dobrý deň, práčka má 11 rokov, doteraz fungovala bez problémov, asi pred 5 rokmi vymenený výpušťaci ventil, ulomené niečo. na pohľad vyzerá ako nová. Po nastavení a zapnutí, normálne napustí vodu, vypúšťanie taktiež funguje, vyčistil som ventil, zvuk programovacieho zariadenia ako obvykle, proces akoby prebiehal, len bubon sa neroztočí. Pri vypnutej práčke sa ruikou roztočiť dá, tak ako predtým, teda obvyklým spôsobom, akoby nič. Nemá niekto skúsenosť s niečím podobným, resp. netuší aká je potenciálna cena opravy, či to má vôbec zmysel, nakoniec to asi aj tak skončí servisákom, ale či náhodou nemal niekto niečo podobné. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Napriklad...
    http://www.porada.sk/t180737-pokazen...-sa-bubon.html



    Daj du guglu...netoci sa bubon pracky.....
    uhlie27 Dik, daval som samozrejme, ale aj s typom pracky a v tom bol asi problem, že vyhadzovalo všeličo, každopadne opravár to isti, tak uvidím...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    A čo tak odmontovať zadný kryt a pozrieť sa, či nie je roztrhnutý, alebo spadnutý náhonový remeň z motora na bubon.
    faro1 Skontrolovať remeň ak ostatné procesy bežia, je na prvom mieste.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tiež to vidím ako sosák.
    Minulý rok som rovnako dopadol, všetko bežalo, len bubon nie.
    Dekel dole a bolo vsio jasno.
    Opravu zvládne každý schopnejší jedinec...stačí demontovať ten zadný kryt. Ak je fakt len spadnutý, tak nasadiť na príslušné miesta.
    Ak je roztrhnutý, tak na klinovom remeni je číslo. Na základe neho sa dá kúpiť nový v patričnom servise. Potom už len nahodiť...

    Taký postreh...ten môj klinový remeň som nemohol objednať cez net. Všetci predajcovia totiž predávali len servisom....zaujímavé zistenie pre mňa.
    Ale servisov je habedej na nete....takže nie je problém cez telefón zistiť patričné info.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sosak Pogumovaný remeň sa zvykne po čase natiahnuť a keď sa nenašponuje, tak obvykle spadne z remenice.
    buchač Môj bol urvatý...
    Ale zistiť sa to dá jedine tým nahliadnutím do patričného priestoru.
    Ale keď spomínaš natiahnutie, to šponovanie sa nedá donekonečna robiť.
    Ja by som šiel určite do nového kliňáku....teda, ak je chyba v ňom.
    sosak Ja som menil remeň v práčke z dôvodu preklzovania, keď sa styčná plocha remeňa s remenicou zodrala. Proste guma sa vekom a pôsobením teploty v priestore zošúchala a remeň padal. Daný remeň som zháňal kade tade, až som potom kúpil od servisáka, samozrejme s prirážkou.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Čítam:
    Pri vypnutej práčke sa ruikou roztočiť dá, tak ako predtým, teda obvyklým spôsobom, akoby nič
    Známka pretrhnutého, alebo spadnutého remeňa.
    I pri vypnutej práčke sa dá pretočiť bubon voľnou rukou, ale je tam vždy cítiť určitý odpor - u teba "akoby nič" - teda úplne voľne....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uhlie27 Logický to vyzerá, že máte pravdu, manželka povedala, že pred pokazením, vydávala iný zvuk, akoby niečo v nej šúchalo, je možné, že sa posúval remeň. Nejaký čas sa tomu asi nebudem môcť venovať, ale keď sa ukáže čo to bolo tak to tu napíšem, aspoň dúfam
    uhlie27 Zdravím, takže práčka opravená, nebol to kl. remeň, boli to uhlíky. Oprava stala 50 € čo je myslím už hraničná cena pri 12 ročnejpráčke, aj keď na pohľad vyzerá ako nová.
    misoft Takže menšie zlo.....
      zbaliť

    Aut. práčka Elektrolux EWF 800 - netočí sa bubon

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.