Zavrieť

Porady

Čím vyčistiť vaňu od vodného kameňa?

Zdravím,mám taký problém,že vo vani sa mi usadil vodný kameň a neviem ho nijako odstrániť,skúšal som už naliať studený ocot,sóda bikarbónu,kyselinu citrónovú a šúchal som aj nechal pôsobiť,ale nič to nespravilo,čítal som po nete,že niekto skúsil kofolu,tak som mal dve staré fľaše kofoly nalial som a nechal pôsobiť,ale tiež nič,skúšal som už aj prostriedok na vodný kameň Pulirapid,taktiež nič...Pridávam aj foto jak to vyzerá,je to už trochu hrubšia vrstva. Diky vopred
20160501_190428.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Myslim,ze je to poskodeny smalt na vani....ked pulirapid nepomohol...tak asi iba renovacia...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    poodleman Dúfam,že nie...no nepomohol veru a nechal som to tam dosť dlho pôsobiť,ale nezmizlo ani tam pokiaľ siahal naliaty pulirapid...
    lujza.j Ved prejdi prstom ked to nie je hladke....ako ostatok vane....tak je vrchna vrstva poskodena....niekto tam musel nieco....uliat
    afrikánka Vyzerá to na poškodený smalt, jednoznačne sa tam vylievala nejaká agresívna látka, niekedy to môže byť aj voda po maľovke, ale i upratovanie po prerábke - špárovacie hmoty...porozmýšľajte
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Je to určite vodný kameň? Nie je to pozostatok z nalievania nejakej látky na prepchávanie odtoku? Žieravina vyprskne a spraví s glazúrou toto. Keby to bol vodný kameň, pulirapid to určite zvládne.
    poodleman Mal by byť,je to presne také biele jak napr v rýchlovarnej kanvici...Je pravda,že používam sifo keď ide ťažko voda,ale to len nasypem do odtoku a zalejem horúcou vodou,takže tam sa to nedostane ani...je to smalt...tak tiež sa čudujem,že nie a nie to odstrániť,nech robím čokoľvek...

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Mne sa zdá, že už bolo zrejme veľa všakovakých čistidiel. Ja čistím vodný kameň jedine horúcim octom. Kedysi fixinela vedela poškodiť smalt, teraz neviem aká chémia sa používa. Zdá sa, že je to od dákej čistiacej chémie zažrané v smalte ...
    arizona Presne ako pises.Fixinela bola pliaga! Sice vycistila pekne do biela,ale uz sa musela nasledne pouzivat stale.Postupne nicila povrch.Preto je vhodnejsie s nou a jej podobnymi prosztriedkami ani nezacinat,ale pouzivat menej agresivne,setrnejsie cistiace prostriedky.
    branislavp arizona, ja mám tiež také skúsenosti s fixinelou. Postupným čistením fixinela zničila glazúru, až vznikol matný povrch.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    tiež na vodný kameň používam cif, alebo horúci ocot, rozriedený samozrejme.. keď je plocha šikmá že by to stieklo, tak napr. kuchynskú papierovú utierku položím na plochu, a ten ocot po troške nalievam na utierku..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    poodleman horúci ocot som ešte tuším neskúšal...no veď to presne,že to stečie...ale ani tam pokade bolo v studenom nezriedenom octe nič...
    Žabinka mne to na tvojom obrázku ale tiež pripadá ako poškodený smalt.. nebolo to čistené až príliš?
    branislavp poodleman ocot je agresívny, ten by som neskúšala.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja som minule potebovala odfarbiť nejakú látku a použila som savo perex. Mala som to naliate vo vani, teda roztok s vodou a bonus naviac - uplne vy vycistilo usadeniny vo vani....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    poodleman Aj savo som už vyskúšal,ale len obyčajné a taktiež nič...ale diky
    Dáša_ mna prekvapilo práve to savo perex - vo vani to bolo asi 2-3 hodinky
    poodleman Diky,bodaj by to pomohlo aj mne
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Vyzerá to akoby tam niekto nalial nejakú žieravinu. Fixinela povrch devastuje postupne. Tam sú fľaky od jednorazového vyliatia žieraviny.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    poodloeman, podľa obrázku to vyzerá, že čistiacimi prostriedkami, ktoré si tu popísal je poškodená povrchová glazúra vane. Ja dokonale poznám takéto "čistenie" umývadla, tak som ho čistiacimi prostriedkami doničila, až muselo ísť von a kúpili sme nové.
    Ale, ešte skús natrieť poškodené miesto vane citrónovou šťavou spolu s jarou a práškom na pranie. Toto nanes na vaňu špongiou a nechaj pôsobiť dlhšie.
    poodleman Už aj cif som skúšal ani s tým nejde,veľmi mierne dačo zišlo keď som šúchal jak šialený...nebol to síce spray,ale ten krém.
    arizona pri starsej usadenine treba nechat dlhsie posobit a skusat opakovane
    kopretinka 26.06.16 09:07 odstránil(a) z Porady

    Čím vyčistiť vaňu od vodného kameňa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.