Zavrieť

Porady

Uctovanie cestovnej kancelarie v PU

Ahoj, zacinam uctovat CK, ktora je od 1.5.platitelom DPH. Predava vlastne zajazdy. Ako tak som podla nastudovania material so stranky financnej spravy pochopila urcenie zakladu DPH pri predaji a vypocet danovej povinnosti. Moje otazky na niekoho kto s tymto uctovanim skusenosti:
1. Ak je CK platitelom DPH od 1.5., zajazd sa bude konat az v 6.mesiaci, ale zalohy/platby prijala pred 1.5.. Naklady od dodavatelov budu vyuctovane az po uskutocneni zajazdu, podla coho vypocitavam prirazku, cize zaklad dane ktory treba zdanit?
2. ak CK predava zajazd s nejakou atrakciou ako ucast znamej osobnosti napr.cvicenie a pod., tzv.host, ktore mu CK neplati honorar iba ubytovanie a stravu, proste mu poskytne ten pobyt gratis, bude mat nejake ine vydavky na material a pod. (promo akcia), ako toto uctovat aj s pohladu DPH?

Mozno pri uctovani este narazim na dalsie problemy, ale toto je asi zatial co ma trapi a skusala som najst aj na internete nejake materialy o uctovani CK ale nenasla som, ak mi viete odporucit nejaku odb.literaturu, budem vdacna.
Dav posúvam
nika.sum No co sa tyka info o uctovani CK a CA je toho dost malo, mozno by sa zisla nejaka literatura.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uctovanie cestovnej kancelarie v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.