Zavrieť

Porady

Izbová anténa

Dobrý deň. Prosím Vás kúpila som si izvovú anténu a všetko som zapojila tak ako by to malo byť ale vôbec mi to nechce nájsť signál ani nič naladiť. Mohli by ste mi poradiť ak s tým máte skúsenosti lebo nebola zrovna najlacnejšia tá anténa. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
misoft Izbovú anténu - na čo? Ak na DVB-T - je správne nasmerovaná? Ak je správne nasmerovaná - neprekáža jej niečo (napr. hrubšie steny, panely a pod.)? Ak neprekáža, je televízor vhodný pre príjem DVB-T? Alebo cez STB? Nie každý televízor má digitálny tuner pre terestriálne vysielanie.
Uveď typ a značku televízora, typ a značku tej antény!
specinka Prečo izbovú anténu chcela som to vyskúšať či to bude fungovať ale ak to nerozbehnem tak ju môžem vrátiť do 14 dní. Ale mám taký pocit že ten televízor nemá ten príjem pre DVB-T. Telku som dostala od sestry a bola kupovaná v anglicku ani si už nepamätám značku
misoft No ak telka nemá DVB-T tuner - potrebuješ potom STB (set-top-box). Inak ti je anténa na dve veci....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Pri izbových anténach si ale dajte pozor na polarizáciu, nie každá izbová anténa je vhodná pre vertikálnu polarizáciu, používanú na Slovensku
    V blízkosti výkonových vysielačov (do cca 5 km) pasívna izbová anténa, zhruba do 10 km od vysielača aktívna izbová anténa (t.j. so zabudovaným predzosilňovačom), do 20 km "sito" bez predzosilňovača, do 30 km "sito" s predzosilňovačom a pre vzdialenosti väčšie ako 30 km je vhodné použiť väčší anténový systém so zosilňovačom. V oblastiach pokrytých z vykrývačov je vhodné používať vonkajšie antény (napr. „sito“), či už bez alebo s predzosilňovačom Príjmové podmienky sú však veľmi rôznorodé a závisia od profilu terénu a ďalších parametroch, takže najlepšie je prítomnosť a kvalitu signálu naozaj vyskúšať.
    /zdroj-digitalnatelevizia.sk/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.