Zavrieť

Porady

USB klúč

Zdravím všetkých. mám takú prosbu , že mám USB klúč 32 Gb mam tam nejake rodinné videá , fotky , programy, včera som stahovala jeden program z torrentu a po dokončeni som chcela usb preložit do druhého notebooku , ked mi písalo , že klúč treba naformátovat alebo storn. Samozrejme som dala storno čiže neformátovat , dala som ho naspät do druheho notebooku a to isté hlásilo , ale ja ho nechcem naformátovat tak ako si mám zachovat na nom uložene veci ? dava len 2 možnosti naformátovat alebo storno. Dakujem
8 komentárov     zbaliť
vlado 33 Kľúč sa porúčal možno do dôchodku, použi Recuvu. Poškodiť súbory môžeš aj pri vytiahnutí kľúča bez odpojenia od PC.
sthruska Základné pravidlo: USB kľúč je nespoľahlivé médium a preto musia byť údaje uložené aj inde! Už na to doplatilo veľa ľudí a stále si nedajú povedať.
Dosť pochybujem, že pomôže Recuva. Neviem ako teraz, ale v minulosti si rozumela len s HDD.
Na to predpokladám silnejší kaliber. Napr. GetaDataBack - ale je platený.
verads Kluč je takmer nový , kupovaný pred mesiacom , neviem či ten torrent nebol zavýrený .ja neviem že by sa zmazali subory z neho ? ja ho vždy len tak vytiehnem , to som nevedela , že aj bez vypnutia sa môže poškodit . Dakujem
fortunka myslim ze s nim uz nic sa nebude dat... A JA ODPORUCAM, na stahovacky a ukladacky somarin a prenasacky pouzivat iny kluc ako na ukladanie dolezitych veci. Podla mna sa stalo to ze flash disk nebol odpojeny, komunikoval stale este s pc, mozno kvoli ukladaniu a bol vybraty no stalo sa, nie raz aj u nas. Osobne si myslim ze na ukladanie programov vobec nie je vhodny... ani vzacnych fotiek a videii.. ja fungujem na externom disku a aj tak sa trasiem ci sa nieo nestane s nim
vlado 33 verads, nikdy nevyťahuj médium z PC pokiaľ neukončíš pripojenie k PC. Recuva by mala pomôcť, potom samozrejme vyskúšať iné programy na obnovu. Ja mám staré 256mb kľúče, idú bez problémov.
sthruska V minulosti bolo všetko lepšie Aj elektrina
Ing. Ľubomír Janoška "V minulosti bolo všetko lepšie Aj elektrina"
aj spomienky boli lepšie
vlado 33 No, vtedy keď zaviedli elektrinu, to bolo.......... radosti. Pamätám, ako o tom starí rodičia diskutovali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bolo v komentároch spomínané - možno použiť program Recuva https://www.piriform.com/recuva, prípadne GetDataBack. Potom je tu ešte USB Drive Recovery http://www.instaluj.sk/program/usb-drive-recovery/

    Čo sa týka tohto stavu - záleží na tom, ako je nastavené používanie USB zariadení.
    Pokiaľ je nastavené na Bezpečné vysunutie - zápisy na USB sa vykonávajú cez vyrovnávaciu pamäť (cache) po dávkach, takže je potom potrebné VŽDY odpájať USB zariadenie príkazom softvérovo. Trvá to trochu dlhšie (pretože po príkaze musí OS všetko z vyrovnávacej pamäte presunúť na USB), ale za to bezpečnejšie (čo sa týka kontinuity a zachovania dát).
    Druhá možnosť je Okamžité vysunutie - v tomto prípade sa presúvané dáta zapisujú PRIAMO na USB zariadenie (bez použitia medzipamäte), avšak nie je zaručené, že v okamihu vytiahnutia USB zariadenia budú dáta kompletne uložené na USB.
    Ja osobne preferujem Bezpečné vysunutie - istota je istota.

    Existuje ešte možnosť dostať dáta z USB cez nejaké distro (napr. Linux live, Ubuntu a pod.)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sthruska Pri tom vypínaní ide ešte o jeden ďalší problém. Ak sa neurobí softvérové vypnutie, tak pri vyťahovaní môže dané zariadenie dostať elektrický šok. A to nemusí prežiť. Zvlášť USB kľúče sú na to háklivé.
    misoft S týmto som sa nestretol.... ale nič sa nedá vylúčiť. Mal som nastavené na rýchle vypnutie, vyťahoval som takto USB kľúče, ext.HDD a zatiaľ (poklopem si na čelo ) mi to žiadnu šarapatu neurobilo. Ale potom som čítal o spôsobe, ako sa to zapisuje do USB zariadení a prešiel som na Bezpečné vysunutie.
    verads Jéééj to ste ma teda vylakali, mám HDD 500, a 2x 1000gb mám tam cca 50 000 tisíc fotiek ak nie viac a spústa videíí, no ak tam by sa mi toto stane , tak to by som určite neprežila . Toto sa nijak neda na 100% zabezpečit? vyvolat nemôžem tolko fotiek a či videá ? Uff
    verads Dakujem pekne všetkým za rady , pokúsim sa .
    sthruska Je jediný spôsob. Zálohovať si to viackrát. A média držať na rôznych miestach. HDD, server, cloud... Sú ľudia, čo si svoje veci archivujú na 5 miestach. Ale to sú trocha iné údaje.
    Najistejšie to je na "internete" (cloud a iné úložiská). Tam sa totiž o to starajú.
    misoft No niektoré veci sa nedajú (pre veľkosť obsahu) na cloud zálohovať, ale na viacerých zariadenia - hej. Je lepšie si priplatiť pár € za ďalšie médium, ako sa spoliehať na cloud (i keď výhoda je - pripojím sa všade, kde internet je).
    Ja napr. 1000 filmov + desiatky seriálov na cloud by som nedal. Ale za 60€ som si kúpil 2TB ext.HDD (WD) a mám istotu dvojitej zálohy. Okrem iného....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.