Zavrieť

Porady

Služ. cesta služobným mot. vozidlom s rod. príslušníkmi

Ahojte. Prosím Vás o názor, ako je to s pribratím rod. príslušníkov (manželka, deti) na zahraničnú služ. cestu služobným autom.
Mám malé deti. Som často na obchodných cestách po európe. Keby som šiel na služobku počas prázdnin, rád by som zobral rodinu so mnou.
Je to možné, alebo sú s tým spojené nejaké riziká alebo problémy?
Zamestnávateľa by to nič navyše nestálo. Stravu a ubytovanie by sme si platili sami.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Da sa to, ak sa na podmienkach dohodnes s firmou.
    Urcite su tam rizika, napr. riesenie poistenia osob v aute, ak ty budes na pracovnej ceste a pod.
    Kazdopadne suhlas o pouziti sluzobneho vozidla na sukromne ucely aj suhlas zamesnavatela s ucastou rodinnych prislusnikov v aute na tvojej pracovnej ceste potrebujes.
    http://www.opoisteni.sk/poistne-prod...vy-a-co-firma/
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PeterNR Ďakujem za odpoveď. Dohodu o využívaní na súkr. účely mám, tu by však nešlo o súkromnú cestu, ale o služobnú cestu.
    Len by som si do auta pribalil deti, aby sme boli viac spolu, a aby oni trochu spoznali, ako to vyzerá vo svete.
    So šéfom to preberiem, predpokladám že nebude mať nič proti. Je však nutné mať jeho súhlas písomne?
    ivka70 Ja by som si ho pytala, nie suhlas sefa, ale suhlas firmy.
    Keby sa nahodou nieco stalo, tak aby si to mal podchytene, ze si mal na to suhlas.
    bubkoch co konkretne "keby sa nieco stalo" a aky vplyv na to by malo ten explicitny suhlas firmy ? resp. co by bolo inak keby ho nemal ?
    ivka70 Napriklad havaria a zranenie osob v aute, zamestnavatela by mohlo zaujimat, ze sa v aute viezli osoby, ktore tam nemali co hladat.
    bubkoch a preco by ho to malo zaujimat ?
    ivka70 Takze ho nemusi aujimat ani to, ked si na pracovisko prinesie deti a niektoretam utrpi uraz?
    Ved sluzobne auto je v pripade pracovnej cesty pracoviskom.
    bubkoch ja nic netvrdim, jasa pytam ... hypoteticke problemy nikoho nezaujimaju ... ak odpovedas, odpovedaj konkretne, dobre ? otazky ktore som poloziil su jednoznacne, na rozdiel od tvojich odpovedi ...
    bubkoch co konkretne myslis tym riesenim poistenia osob v aute ? co s tym ma sluzobne vozidlo ?

    v zmysle zakona o PZP z PZP nie je hradena skoda ktora vznikne manzelke vodica a osobam zijucim v spolocnej domacnosti s vodicom ... to plati bezu ohladu na ucel cesty a druh auta (sukromne/sluzobne)

    a na potrebu poistenia liecebnych nakladov ci urazoveho poistenia nema ziaden vplyv to ze by do zahranicia isli sukromne s manzelom v ramci jeho SC
    misomiso Ale samozrejme, normalne pribal rodinu a nic neries. Firme nevznikne ziadna skoda, ani statu, tak co tu treba riesit?
    expeeert No až má v dohode o zverení služobného vozidla napísané, že v ňom nesmie prevážať cudzie osoby, tak to má minimálne porušenie pracovnej disciplíny. Zamestnávateľ to samozrejme nemusí zistiť, kým sa nestane nejaká nehoda, pri ktorej budú nejaké zranenia...
    PeterNR Nemám nič o prevážaní cudzích osôb v dohode uvedené. Môžem auto využívať na služobné aj súkromné účely, pričom súkromné km vykazujem samostatne, aj mi zamestnávateľ strháva časť hodnoty auta zo mzdy - neviem či som sa vyjadril presne, ale asi viete čo mám na mysli.
    Chcel som poznať názor skúsenejších na to, či je ok ak zoberiem rodinu so sebou na služ. cestu. Z dosiaľ napísaného si myslím, že by to nemal byť problém.
    V každom prípade Vám všetkým ďakujem veľmi pekne za názory.
    misomiso No ked mas oficialne povolene pouzivat MV na sukromne cesty tak potom nemoze byt ziadne problem, ak zoberies rodinu.
      zbaliť

    Služ. cesta služobným mot. vozidlom s rod. príslušníkmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.