Zavrieť

Porady

Bankové poplatky, debetné úroky

Ahojte, prosím je

poplatok banke za zaslanie upomienky z dôvodu nezrealizovaného inkasa, z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov na účte daňovým výdavkom?
Debetný úrok zdôvodu nepovoleného prečerpania je nedaňový výdavok a debetný úrok z povoleného prečerpanie je daňový výdavok?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Odpoved najdeme v ZoDP:
    § 21
    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež
    m) paušálne náhrady nákladov spojených s uplatnením pohľadávok,78a) zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania u dlžníka.
    Takze urok z nepovoleneho precerpania urcite nie je danovym vydavkom, nakolko sa jedna o sankcny urok.

    Taktiez by som upomienky neuznaval ako danovy vydavok, nakolko je to forma zmluvnej pokuty.

    Debetny urok z povoleneho precerpania je samozrejme danovym vydavkom, aj ked v zmysle logiky danovej uznatelnosti by mal byt aj ucel uveru danovo uznatelnym vydavkom.
    Sarlotka dakujem za odpovede obom poradakom, je to tak ako píše consultix, mám aj odpoveď z FS pripnem zajtra... pekný večer zatiaľ prajem
    Sarlotka prikladam odpoved z FS
    Dobrý deň,

    ak ide o sumy sankčného charakteru, potom v súlade s § 21 zákona o dani z príjmov tieto sumy nie sú uznaným daňovým výdavkom (§ 21 od. 2 písm. a) a m) zákona o dani z príjmov). Posúdenie , či ide o náklady sankčného charakteru, je na daňovníkovi.
    Consultix Osobne s tym nesuhlasim, vid odovodnenie v mojej odpovedi.

    Bankové poplatky, debetné úroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.