Zavrieť

Porady

Depresia - neviem čo mám robiť

Dobrý deň mám 21 rokov, už niekoľko rokov pociťujem že niečo so mnou nieje v poriadku, som úplne nespoločenský, cítim sa menej cenný ako ostatný, často sa vyhýbam kontaktu s ľuďmi aj keď na to nemám dôvod. Stále mi chodia po rozume negatívne myšlienky. Mám kamarátov aj priateľku ale v poslednej dobe sa s nimi nemám chuť vôbec stretávať lebo si myslím že sa so mnou nudia. Začal som mať strach z ľudí a z toho čo si o mne myslia neviem sa už z ničoho tešiť. Mám strach z nových ľudí s ktorými sa zoznámim lebo im neviem o sebe nič povedať len toľko že kde pracujem, koľko mám rokov, a tieto základné veci, žiadne záľuby nič. Mám prácu s ktorou nie som spokojný ale keď rozmýšľam nad tým že by som si mal nájsť inú hneď ma napadne že tam budú nový ľudia a určite nezapadnem do kolektívu a podobne. V poslednej dobe sa to tak zhoršilo že mám strach si aj požiadať o dovolenku a zájsť ku psychológovi nech mi poradí. Všetko beriem strašne vážne. Za všetko čo robím sa ako keby hanbím, až prehnane. Mám strach z toho že niečo spravím zle a že budem musieť potom znášať následky. Nemám chuť ani ráno vstať z postele, najradšej by som celý deň preležal a rozmýšľal o "ničom". Už to chcem konečne zmeniť a začať žiť ale neviem kde začať.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som Anika61
Nie som lekár a preto si nedovolím ani tvrdiť,že máš depresiu,ale aby si to zistil treba ti vyhľadať psychiatra.Ten na základe príznakov určí o aké ochorenie sa jedná a odporučí ďalšiu liečbu.....ak sa o depresiu jedná ,svojpomocne"sa jej zrejme nezbavíš......Psychiater môže odporučiť klinického psychológa,prípadne denný stacionar...kde získaš dôležité poznatky a zručnosti na zvládnutie choroby....
Žijeme v dobe keď sú na ľudí kladené privysoké požiadavky a v snahe o dokonalosť mnoho ľudí je vystavených nadmernému stresu...uvedom si,že si výnimočný mladý človek,ktorý má život pred sebou a čaká ťa ešte mnoho krásnych zážitkov a radosti/aj keď viem,že choroba ti teraz znemožňuje vidieť krásu okolo/..Začni tým,že si uvedomíš,že nemusíš ani nemôžeš byť dokonalý...nikto nie sme!....hľadaj každý deň aj maličké radosti..prestaň hodnotiť sám seba ,všímaj si viac ľudí okolo seba....sú určite ľudia,ktorým na tebe záleží a majú ťa radi....choď do prírody,tam sa dá načerpať úžasná energia....
Želám ti veeeela síl a skoré uzdravenie .Prvý krok si už urobil....
Naposledy upravil Anika61 : 29.05.16 at 16:16

Hlasovalo 16 pouzivatelov

Užitočné (16)
buchač, Žabinka, Kabaka123, tinagom22, maja, Valcake, tronik, Kvaka, terezamaria, Katy a R, branislavp, kaivorus, afrikánka, Oliwa, 1Zuza, AdrianaA
16
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
kaivorus Anika,
Môžem, lepšie povedané musím napísať,
vytvorila si veľmi krásny text,...,aj takýmito textami pripomienkami, reakciami by sa mala porada rozvíjať
Blahoželám
Anika61 Kaivorus :-) nevytvorila som len text...."odžila som si to na vlastnej koži"...kto neprešiel niečím takýmto môže byť šťastný.....aj keď sa rôznia nazory na lekarov ja im vďačím za plnohodnotný život....a tiež nie je pravda,že človek musí jesť kvanta liekov bez výsledného efektu.....ale myslím si,že najpodstatnejšia je vlastná drina na sebe a v konečnom dôsledku pochopenie samého seba.....škoda len,že väčšina z nás prehodnotí svoj život a postoj ku nemu až keď si poriadne "natlčie nos"
buchač Lepší "text" .... ?
Kua, na prvý pohľad vidno, že to nie je iba text !!!
  zbaliť

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Treba navstivit psychologa,alebo psychiatra. Vymenny listok od obvodaka nepotrebujes, mozes sa objednat priamo.

Daj si hore do vyhladavaca "depresia", je tu uz zopar tem aj s radami a skusenostami

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
Katy a R, branislavp, afrikánka, terezamaria, Kabaka123, Valcake
6

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
Priznaky, ktore sam uvadzas a popisujes nemusia byt diagnostikovane ako uzkostne a depresivne poruchy. Na ich posudenie je nutne, aby si vyhladal ambulanciu klinickeho psychologa a ten na zaklade tebou vypracovanych testov , rozhovoru, pozorovania, grafickeho prejavu urci, ci sa jedna o tieto poruchy. Moze ti ponuknut sedenia na eliminaciu tychto potiazi, pripade ak tieto poruchy maju stredny, ci tazky stupen odporuci aj medikamentoznu liecbu indikovanu psychiatrom.

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
Anika61, Ing. Ľubomír Janoška, terezamaria, afrikánka, Kabaka123, branislavp
6

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

AdrianaA
Ak nie si spokojný s prácou, tak ju zmeň. Možno táto nespokojnosť je kameňom úrazu a podkopáva tvoje sebavedomie. Noví ľudia ťa v novej práci určite príjmu. Budú to hlavne iní ľudia , iná práca a posunie ťa to ďalej. Každá skúsenosť v živote sa podieľa na tvorbe tvojho sebavedomia. Si mladý a každá núkaná zmena by mala byť pre teba výzvou. Podľa toho čo píšeš, tak nie si v dobrej psychyckej kondícii a sám si musíš odpovedať nato, čo ťa najviac trápi a potom to postupne riešiť a meniť. Psychológovi samozrejme môžeš ísť, ale on za teba problémy nevyrieši. Inak na depresiu je veľmi vhodná bylina lubovník bodkovaný. Pije sa 1xdenne po dobu 3 týždňov a potom pauza. Nesmie sa kombinovať s liekmi na depresiu. Dokonca ju odporúčajú aj niektorí psychológovia. Ale hlavne čo ti pomôže je vyriešenie si vecí, ktoré ťa ťažia. Skús si nájsť nejakú záľubu napr. fitness, futball apod. Prajem pekný deň.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (3)
kukučka, Zitulda, Anika61
Neužitočné (1)
2
18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Hm...
Tieto rady máš z vlastnej skúsenosti...alebo doktor Google poskytol informácie ?
AdrianaA poznáš dr.googla určite lepšie ako ja, tak skús hádať
buchač Nehádam...a na otázku sa neodpovedá otázkou....
--------------------------------------------

Odpoviem ale inak...a odpovedal som už aj inde...nemám problém ako niektorí iní sa priznať k skúsenosti z tých sedení u psychoša.

Tých Googlových doktorov, ktorí poskytujú v tých témach len prázne reči a nejaké to povzbudenie...a nič viac ? Tých nejak neriešim, len sa pousmejem...

...a iné mudrovinky ??? Napríklad typu v príspevkoch od korely ?
To je už niečo iné...tam by som doporučoval patričnú liečbu a nie prístup na internet.

...a radšej nepokračujem....zasa sa niekomu nebude páčiť môj názor...že vraj kuwim tému...
afrikánka Buchac, tvoje komentáre sú vhodné hlbokého zamyslenia..
karolko123 Dnes som sa zasa poriadne zamyslel na týmto mojim problémom, pracujem manuálne v zahraničí od rána do večera čo je dosť fyzicky náročné a popritom nemám vôbec čas na seba, v práci plánujem skončiť budúci týždeň a dať sa dokopy konečne, v prvom rade plánujem navštíviť psychológa. Problém je v tom že beriem všetko strašne vážne, a mám problém komunikovať s ľuďmi celkovo, neviem sa vôbec pripojiť do debaty keď sa o niečom rozprávajú proste len počúvam a nič schopné nepoviem, som ako keby uzavretý do seba, myslím že za to môže aj stres, v poslednej dobe si vôbec nepamätám ani čo som robil včera ba dokonca aj pred pol hodinou lebo stále som len tej práci ktorá ma nebaví. Zo športu sa venujem cyklistike a behu ale vždy najradšej chodím sám, problém bude možno v tom že sa neviem správať spoločensky, vždy si myslím že keď niečo poviem tak to bude buď trápne alebo hlúpe a keď mám toto v podvedomí tak to tak aj vždy je. Skúsim toho psychológa. Ďakujem za radu
karolko123 a ešte mi všetko strašne dlho trvá, nad všetkým sa zamýšľam aj nad zbytočnosťami, a som veľmi nerozhodný vôbec si neverím proste, ale keď si vypijem tak je so mnou sranda, viem sa zabávať ale nechcem sa stať alkoholikom len preto aby som sa vedel zabávať dúfam že psychológ ma nejak nakopne aby som začal na sebe makať
Anika61 Karolko123 :-) a nerozmýšľal si nikdy nad tým,že možno len nie si jednoducho spoločensky založený,že to nemáš v povahe...môžeš byť introvent a cítiš sa lepšie sám...a to nie je choroba...a možno keby si mal nejakého dobrého kamaráta s ktorým by si si rozumel...možno by si sa uvoľnil aj bez alkoholu
buchač Anika....Ty mi čítaš myšlienky ?
Tiež som nad tým dumal.
Chlapcovi je možno v zahraničí smutno.
Zábava s tými istými ľuďmi po čase omrzí...aj humorné príbehy zovšednejú. Aj kámoši majú svoje problémy...

Ono sa tomu vraví ponorková nemoc...tiež by som nevravel o depke...ale na druhej strane je tá hranica dosť tenká.
karolko123 Bude to asi tak ale nemôžem prežiť celý život sám, chcem fungovať aj spoločensky, aby som vychádzal hlavne s rodinou, priateľkou a pár známymi
Anika61 No ale veď nie si sám :-) veď máš rodinu,priateľku....dôležité je aby si sa ty cítil dobre....a tvoji blízki ti nejako vyčítajú,že si nespoločenský???
buchač karolko123 (Dnes 20:33) Bude to asi tak ale nemôžem prežiť celý život sám, chcem fungovať aj spoločensky, aby som vychádzal hlavne s rodinou, priateľkou a pár známymi
===================
To je predsa normálne...nenormálny by si bol, ak by si chcel ostať sám.

Ak nebudeš vychádzať s priateľkou, nepochopí Ťa a nepodporí ? Pošli pekne vdiaľ...

Ak nebudeš vychádzať s rodinou ? Nuž nie sú normálni...

Pár priateľov je viac ako celý svet. Pár priateľov spočítaš na prstoch jednej ruky...ten zvyšok sú len kamaráti, ktorí Ťa pri prvých (hociakých) problémoch opustia...takých kľudne oser...a pekne zvysoka.
------------------------------
Pekné veci vznikajú z tých zlých...
Love Yourself....
Zitulda Súhlasím máš úplnú pravdu a najkrajšia veta je tá posledná.
karolko123 ešte takto to upresním, ja som vždy takýto nebýval, mám kamarátov ktorým dôverujem a tak, poznajú ma takého aký som v skutočnosti ale už asi od strednej keď sme sa rozdelili všetci takýto tak si neviem nejak nájsť cestu k novým ľuďom a teraz sa to ťahá so mnou, proste prišiel taký zlom a čím ďalej som spoznával nových ľudí tak tým mi boli akosi viac cudzí aj tých čo poznám možno nejaký blok z detstva alebo čo, chcem to nejako napraviť ale takto keď som v práci od rána do večera a potom idem spať tak nemám kedy sa tomu venovať
karolko123 ponorková nemoc to je presne tak to nazývam aj ja, potom prídem unavený domov cez víkend, chcem stihnúť všetko čo som zameškal cez týždeň rodinu frajerku aj kamarátov, doma niečo spraviť, a idem ešte viac unavený do práce zasa
Anika61 Ja myslím,že ti treba oddych...a potom si vo veku keď sa chlapec mení v muža...keď dozrieš"ja myslim,že si svoju cestu nájdeš a prestaneš byť neistý a nevyrovnaný:-)
AdrianaA Buchač každý znás má z času na čas depku a blbé obdobie. My starší a skúsenejší sme si už našli cestu ako to spracovať a vyrovnať sa s tým. Niekedy stačí maličkosť a všetko sa napraví, len treba vedieť ktorá maličkosť to je.
AdrianaA karolko123 podľa tvojích príspevkov si myslím, že vieš kde je problém a možno si už aj rozhodnutý ako ho vyriešiť, len si to potrebuješ utvrdiť. Každé rozhodnutie v živote dobré aj zlé ťa posunie ďalej a prinesie ti novú skúsenosť. Mám dve také heslá : Nikdy nehovor nikdy. Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Držím palce.
buchač AdrianaA (Dnes 08:42) Buchač každý znás má z času na čas depku a blbé obdobie. My starší a skúsenejší sme si už našli cestu ako to spracovať a vyrovnať sa s tým. Niekedy stačí maličkosť a všetko sa napraví, len treba vedieť ktorá maličkosť to je.
========================
Uhm...
Na Tvoj vek sa nepýtam, nepatrí sa to...
Ale keď si staršia...nuž nech sa páči.
Či si ale skúsenejšia ?...holt, to je už iná otázka.

ALE keďže máš doma škôlkárku, tak silne pochybujem o tom vyššom veku a aj o tých skúsenostiach.
Ja mám totiž už od septembra vnučku školáčku.
-----------------------------------
Ono k tej maličkosti sa dá dať aj opačné garde.
Totiž, niekedy stačí maličkosť a všetko sa parádne doonačí....
  zbaliť

stano1995 je offline (nepripojený) stano1995

stano1995
čim skor navštiv psychologa to nieje v poriadku bude sa to zhorsovat a moze to byt este vaznejsie
karolko123 Skúsim, ďakujem za radu

Depresia - neviem čo mám robiť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.