Zavrieť

Porady

Nutnosť VRP pri adsense a pri inzerátoch ?

Chcem sa opýtať, ak na stránke budem využívať napríklad Adsense reklamu, alebo predávať inzeráty cez platobnú bránu, teda prevodom na účet napríklad cez kartu, som alebo nie som registrovať VRP ? Ďalšie služby by mali byť cez faktúru, a priamym prevodom na účet, teda nie cez platobnú bránu.

Keďže budem skôr ako sprostredkovateľ služieb, a budem príjmy príjmať výlučne bezhotovostne, podľa mňa nie som povinný registrovať VRP.

Finančné riaditeľstvo poslalo toto, avšak ma tam zmietlo : alebo inými platobnými prostriedkami.

Za tržbu sa podľa § 2 písm. i) zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice a o zmene a doplnení zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov v z. n. p. považuje platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania vymedzených služieb, a to na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby, okrem platby prijatej bezhotovostne prevodom na účet podnikateľa; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok.
Tržbou sa podľa citovaného zákona považuje aj úhrada pohľadávky (úhrada faktúry), ale len ak je podnikateľom prijatá v hotovosti.
Ak tržby za poskytnuté služby prijímate výhradne bezhotovostne (prevodom na účet, poštovou poukážkou), povinnosť používať registračnú pokladnicu Vám nevzniká.

Dopredu vďaka za odpoveď
Naposledy upravil M&P : 30.05.16 at 12:25 Dôvod: Presnejší názov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ach...Platobna brana nema nic spolocne s pokladnou.
    NIE NEMUSIS MAT VRP. Mas to tam aj napisane...
    "Ak tržby za poskytnuté služby prijímate výhradne bezhotovostne (prevodom na účet, poštovou poukážkou), povinnosť používať registračnú pokladnicu Vám nevzniká."
    M&P No práve ma to tam zmietlo ako som napísal alebo inými platobnými prostriedkami, čiže aj bezhotovostne.

    Vďaka za pomoc

    Nutnosť VRP pri adsense a pri inzerátoch ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.