Zavrieť

Porady

Môžem požiadať o invalidný dôchodok pozadu?

Dobrý deň,
27.5.2016 mi došlo rozhodnutie od sociálnej poisťovne ústredie Bratislava o priznaní čiastočnej invalidity s mierou poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť stanovenou na 45% od 27.12, 2015.
Bolo to rozhodnutie až potom čo som sa odvolal voči rozhodnutiu z 29.12.2015 zo soc. poisťovne v Košiciach kde mi bola čiastočná invalidita v podstate zamietnutá. Žiadosť o čiastočnú invaliditu som spisoval 5.6.2015 a prvý krát som bol pred posudkovým lekárom v podstate v novembri 2015. Diagnózu mam v podstate určenú už od marca 2015.
Chcem poprosiť o radu či môžem požiadať respektíve sa odvolať aby mi bola čiastočná invalidita priznaná odo dňa podania žiadosti resp. určenia diagnózy lebo niekto mi radí že som v postate invalid od určenia diagnózy iný zase že od podania žiadosti a ďalší že až potom čo som bol prvý krát pred posudkovým lekárom a hoc on ma neuznal ale odvolanie a posúdenie lekárom z ústredia ho opravili ale termín je od prvej pos. komisie (čiže Košice). Ďakujem za každú radu.
PN som bol od jula 2014 do juna 2015. 12 mesiace.
Naposledy upravil Maco 76 : 01.06.16 at 05:35
4 komentárov     zbaliť
Mila123 bol si PNS? ak áno uveď interval PNS v roku 2015 a 2016
Maco 76 PN som bol od jula 2014 do juna 2015. 12 mesiace
veronikasad V odvolani si sa odvolaval len proti rozhodnutiu pobocky SP, alebo si ziadal aj spatne priznanie ID? O invalidite rozhodol sud?
Maco 76 Po skončeni PNky som ešte vyčerpal mesiac dovolenky a po dohode dal vypovad a prihlasil som sa na urad prace odkial som pol roka poberal podporu v nezamestnanosti momentalne som bez prijmu a bolo pre mna asi aj zbytočné dať sa opäť na PN ked som v podstate nerobil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    kopretinka 31.05.16 20:55 odstránil(a) z Porady

    Môžem požiadať o invalidný dôchodok pozadu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.