Zavrieť

Porady

Prefakturácia faktúry bez DPH plátcovi DPH

Ak mi príde faktúra od neplátcu DPH za služby a chcem ju prefaktúrovať, mám ju prefaktúrovať plátcovi DPH s DPH alebo tiež bez??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rexogazda je offline (nepripojený) rexogazda

    rexogazda
    dodanie služby v tuzemsku platitelom dane podlieha daňovej povinnosti okrem služieb podľa §28-48. Čistenie a tepovanie nie je v oslobodených službách od dane.
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Môžu refaktúrovať, ale s DPH. Sú platitelia DPH.
    crazynka71 Ďakujem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crazynka71 mysliš?lebo bolo to konkretne čistenie a tepovanie interiéru, kde sme sa dohodli že my ako prenajímateľ (majiteľ priestoru)polku prefakturujeme nájomcovi(oni maju od nas prenajaty ten priestor ,ktory sa čistil )..a fakturovali nam 200 € bez DPH lebo neboli plátci..tak ja to mam dalej prefa s DPH?ked aj my aj ten najomca je plátca?
    mondes Hmm, trocha odbočím od témy a pýtam sa. Máte v predmete podnikania upratovacie služby? Keďže to faktúrujete? Môžte vlastne túto službu faktúrovať?
    crazynka71 my to iba prefakturovávame
      zbaliť

    Prefakturácia faktúry bez DPH plátcovi DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.