Zavrieť

Porady

Nevie mi niekto povedať, čo je tento malý hmyz zač?

Prosím, pomôžte... Nemôžem sa toho zbaviť. Je takmer všade, no najviac ho nachádzam na okne a žalúziach, parapetách.. lozí po skle a stenách, v perinách, oblečení, knihách, v posteli v úložnom priestore. Všetko vysávam a upratujem. Keď nejakého nájdem, tak ho buď povysávam alebo zabijem vreckovkou, ktorú potom spláchnem. Nedokážem sa toho zbaviť už asi dva týždne, všade sa to dostane a lieta to.. som už naozaj z toho totálne zúfala :/ Je ich strašne veľa a za deň ich nájdem aj 10. Väčšinou živých a loziacich, no niekedy aj uschnutých.. A keď ich z okna odstránim aj štyroch, o malú chvíľočku sú tam ďalší... Vôbec netuším, ako ich mám odstrániť alebo aký prostriedok na to.. Vopred ďakujem za odpovede..
13461150_1027940200586445_408454437_o.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš v potravinovej skrinke fazuľu? Zdá sa mi, že ju má rád. Niekedy dávno sme ho v nej mali,. Neviem, či je to správny výraz ale nadávali sme mu pilus.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Saffire_die_Nevers Fazuľu nie, v potravinách nie je..
    afrikánka A nedostávajú sa ti dovnútra zvonku? Píšeš, že sa objavujú na okne, otvor a prezri rámy, taktiež skontroluj fasádu, či tam nemajú dajakú množiareň-hniezdo. Nikdy som taký hmyz nevidela...Ak máš odvetrávací otvor osadený na obvodovom múre, prezri aj ten...
    Saffire_die_Nevers Ďakujem za tip... dnes to všetko určite pozriem, chcem sa toho už nadobro zbaviť..
    afrikánka Až odhalíš pôvod tej chrobače, daj vedieť...som zvedavá čo a ako a odkiaľ...Držím palce!
    Saffire_die_Nevers Pôvod som nezistila.. No pred dvomi dňami som sa tak naštvala, že som schytila sprej proti blchám a kliešťom, ktorým pravidelne striekam kocúra.. a nastriekala som tým celé okno.. Akosi to pomizlo.. Na žiadneho som odvtedy v spálni nenarazila.. Trošku ma to teší, no podvedome čakám, že o pár dní sa to tu objaví znova..
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    No ked nie je v potravinach, moze to vyliezt z kvetinaca - nepresadzovala si kvety pred casom do novej zeminy?
    Saffire_die_Nevers Hm, to áno.. presádzala som kvety a dosypovala hlinu do kvetináčov.. najviac kvetov mám v obývačke, no tam po nich nie je ani stopy..
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j To nie je on....
    Saffire_die_Nevers Bolo písané, že nelieta.. a toto, čo mám doma, to lieta.. a je to trošičku menšie a nemá to až také nohy.. :/
    sosak Pozri si doma potraviny, ako ryža, káva, fazuľa, proste všetko, čo je balené. Hádam sa toho chceš zbaviť.
    lujza.j Ja si myslim,ze to nie je bytova chrobac....skor,ze to doleti z vonku....mala som ale iba jeden kus....viem,ze vysavace maju vselijake klapky...aby neslo von co je v sacku...ale moze sa stat...ze sa podari....
    Saffire_die_Nevers Potraviny som pozerala a práveže tam som nenašla nič, no budem to musieť všetko znova skontrolovať.
    lujza.j Myslim,ze toto nie je potravinova pliaga....
    Saffire_die_Nevers Je možné, že to kocúr doniesol dnu? No nedávno sme ho striekali sprejom proti kliešťom, tak naozaj netuším..
    Žabinka mne sa toto na zrniara tiež nepodobá.. nedá sa priložiť ostrejšie foto?
    Saffire_die_Nevers Skúsim priložiť lepšiu fotku, no obávam sa, že mobil to lepšie neodfotí :/
    Saffire_die_Nevers Ako som si myslela.. fotky odfotilo nekvalitne a rozmazane.. z akéhokoľvek uhla.. :/ a opäť ich je plné okno..
      zbaliť

    Nevie mi niekto povedať, čo je tento malý hmyz zač?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.