Zavrieť

Porady

Co robit v pripade ze je rodic dietata v zahranici?

Zdravim.
Mama odisla do zahranicia za pracou. O brata (16) sa staram ja (20) a vsetko v pohodicke zvladame, sme na to zvyknuty a vieme sa o seba postarat. Mysleli sme z e s tym nebudu ziadne problemy, ale su. V bratovej skole nam povedali, ze oni su povinny nahlasit na socialke ze moja mama nie je doma a neplnolety syn je sam resp. so mnou.

Chcem sa opytat, co mame urobit aby sa tento bordel vyriesil? Musi mi mama brata zverit do docasnej nahradnej starostlivosti, alebo staci nejake splnomocnenie?

Tiez by som sa chcel spytat ci je nejaka moznost ako to vyriesit bez toho aby sa mama musela osobne vracat domov na Slovensko. Musi byt pritomna, alebo staci ak sa cez videohovor preukaze obcianskym preukazom a vsetko odsuhlasi?

Dakujem
taiko 1. ako to chce riesit mama ?
Oliwa A čo otec a starí rodičia? Nie sú k dispozícii, či...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirati je offline (nepripojený) Mirati

    Mirati
    Inštitút sa volá „náhradná osobná starostlivosť". Rozhoduje o ňom súd, určite sa to nedá odbiť nejakým plnomocenstvom. Odporúčam tvojej mamine obrátiť sa na právnika, ktorý ju môže zastupovať na súde.Či bude súd trvať na jej osobnej prítomnosti, to sa dopredu nedá povedať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Poznam vela zien,ktore pracuju v zahranici. Pokial zveria dieta do starostlivosti inej,blizkej dospelej osoby,je to ich vec. Este som nepocula,ze by niekto takuto vec nahlasoval na socialke.

    Ako to oddovodnuje skola? Je nejaky problem so surodencom?

    Co robit v pripade ze je rodic dietata v zahranici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.