Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
dezider dezider

dezider je offline (nepripojený) dezider

ludmilla, dakujem.Mam este jednu otazku.Chceme teda zalozit sro a mame zivnost obidvaja, ale iba jeden z nas ma v zivnosti tu profesiu ktoru budeme vykonavat, teda podnikat v nej.Chceme mat vsetky rovnake prava aj povinnosti aj postavenie v spolocnosti.Musi byt teda zakladatelom iba ten , ktory ma tu cinnost v ZL alebo obidvaja mozeme byt? Dakujem
0 0
Floppy1 Floppy1

Floppy1 je offline (nepripojený) Floppy1

ináč, neviem prečo všetci chodia overovať podpisy,podpisové vzory.....na rôznych zmluvach pri založení s.r.o k notárom, keď asi stačí zájsť na mestský úrad (matriku), tam to spravia za štvrtinku ceny, a ešte aj na zmrzku zvýši Alebo sa mýlim?
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

Ahoj Peterka, stačí ak doložíš Súhlas k nájmu a Zmluvu o nájme urobíš neskôr. LV však treba doložiť z dôvodu aby sa vedelo komu patrí nehnuteľnost ku ktorej je Súhlas alebo Zmluva uzatvorená.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

dezider Pozri príspevok
Musi byt teda zakladatelom iba ten , ktory ma tu cinnost v ZL alebo obidvaja mozeme byt? Dakujem
Dezider, to je úplne jedno, môžete byť obaja, čo sa výšky vkladu týka, mali by ste vložiť každý polovicu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dezider Pozri príspevok
ludmilla, dakujem.Mam este jednu otazku.Chceme teda zalozit sro a mame zivnost obidvaja, ale iba jeden z nas ma v zivnosti tu profesiu ktoru budeme vykonavat, teda podnikat v nej.Chceme mat vsetky rovnake prava aj povinnosti aj postavenie v spolocnosti.Musi byt teda zakladatelom iba ten , ktory ma tu cinnost v ZL alebo obidvaja mozeme byt? Dakujem
Vaše ŽL ako SZČO sa pri založení s.r.o. neberú do úvahy-vy ste samostatné subjekty. ŽL musíte vybaviť na s.r.o.- teda daná činnosť bude predmetom činnosti s.r.o. Rovnosť vzťahov si upravíte spoločenskou zmluvou /rovnaký vklad, rovnaké hlasy pri rozhodovaní spoločnosti a pod.../
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

ekovm Pozri príspevok
Ahoj Peterka, stačí ak doložíš Súhlas k nájmu a Zmluvu o nájme urobíš neskôr. LV však treba doložiť z dôvodu aby sa vedelo komu patrí nehnuteľnost ku ktorej je Súhlas alebo Zmluva uzatvorená.
Veľmi pekne ďakujem
0 0
dezider dezider

dezider je offline (nepripojený) dezider

ludmilla, dakujem. Vies mi poradit , ci je lepsie zakladatelsku alebo spolocensku zmluvu.Neviem sa rozhodnut ,ci jeden alebo dvaja zakladatelia.Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dezider Pozri príspevok
ludmilla, dakujem. Vies mi poradit , ci je lepsie zakladatelsku alebo spolocensku zmluvu.Neviem sa rozhodnut ,ci jeden alebo dvaja zakladatelia.Dakujem
Treba sa rozhodnúť, či 1 spoločník alebo dvaja . Aj sro-čku s viacerými spoločníkmi zakladá len jeden z nich.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
môžete mi prosím povedať či je a v ktorom paragrafe zákona, obmedzenie na množstvo sro, v ktorých je ten istý konateľ?
0 0
dezider dezider

dezider je offline (nepripojený) dezider

liba2, dakujem to viem.Zdalo sa mi, ze zakladatelska zmluva je jednoduchsia ako spolocenska alebo sa mylim? Mozes poradit a vysvetlit? Diky
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dezider Pozri príspevok
ludmilla, dakujem. Vies mi poradit , ci je lepsie zakladatelsku alebo spolocensku zmluvu.Neviem sa rozhodnut ,ci jeden alebo dvaja zakladatelia.Dakujem
Dezider opakuješ znova otázku, tak neviem, či si nečítal vyššie príspevky. Skúsim zhrnúť nasledovne:

Zakladateľmi spoločnosti s ručením obmedzeným môžu byť fyzické i právnické osoby. Spoločnosť môže byť založená i jednou osobou.
Pri zakladaní s.r.o. je tak základným úkonom spísanie spoločenskej zmluvy, ktorá upravuje vzťahy medzi jednotlivými spoločníkmi. V prípade, že má s.r.o. iba jedného spoločníka, spisuje sa takzvaná zakladateľská listina.
To znamená, ak chce založiť s.r.o. len jeden z Vás spísali by ste tzv. zakladateľskú listinu.
Ty však píšeš, že ste dvaja, tak založíte s.r.o., ktorá bude mať dvoich spoločníkov a upravíte si svoje vzťahy spoločenskou zmluvou ako som napísala vyššie a túto spoločenskú zmluvu budete podpisovať obidvaja ako dvaja zakladatelia /spoločenskú zmluvu vždy podpisujú všetci zakladatelia, ak ich je viac, nikdy len jeden/.
Spoločnosť s ručením obmedzeným vzniká ako právnická osoba dňom, ku ktorému bola zapísaná do obchodného registra. Týmto dňom nadobúda právnu subjektivitu.
Na to, aby spoločnosť mohla vôbec podnikať žiadate o vystavenie ŽL na s.r.o. ako na daný právny subjekt.
Záver: zakladateľská listina - len v prípade jedného spoločníka
spoločenská zmluva- v prípade viacerých spoločníkov
Naposledy upravil evina : 17.04.07 at 11:35
0 0
dezider dezider

dezider je offline (nepripojený) dezider

evina, dakujem za odpoved.Mne je jasne co je zakladatelska a spolocenska zmluva a pochopila som, ze v prvom pridade - jeden, druhy pripada - dvaja.Len som si myslela, ze ked bude zakladatelska a bude podpisovat jeden, ze je to jednoduchsie.Ale dakujem za odpoved este raz.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dezider Pozri príspevok
evina, dakujem za odpoved.Mne je jasne co je zakladatelska a spolocenska zmluva a pochopila som, ze v prvom pridade - jeden, druhy pripada - dvaja.Len som si myslela, ze ked bude zakladatelska a bude podpisovat jeden, ze je to jednoduchsie.Ale dakujem za odpoved este raz.
Potom ale naozaj nechápem, že čo si sa vlastne chcela opýtať?

dezider Pozri príspevok
Som tu novacik a chcem poprosit o pomoc.Chceme zalozit dvaja sro. Musime mat zakladatelsku alebo spolocensku zmluvu? Dakujem za radu.
dezider Pozri príspevok
ludmilla, dakujem.Mam este jednu otazku.Chceme teda zalozit sro a mame zivnost obidvaja, ale iba jeden z nas ma v zivnosti tu profesiu ktoru budeme vykonavat, teda podnikat v nej.Chceme mat vsetky rovnake prava aj povinnosti aj postavenie v spolocnosti.Musi byt teda zakladatelom iba ten , ktory ma tu cinnost v ZL alebo obidvaja mozeme byt? Dakujem
dezider Pozri príspevok
liba2, dakujem to viem.Zdalo sa mi, ze zakladatelska zmluva je jednoduchsia ako spolocenska alebo sa mylim? Mozes poradit a vysvetlit? Diky
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Spisanie zakladatelskej listiny je urcite ovela jednoduchsie, kedze nemusis upravovat vztahy medzi spolocnikmi, valne zhromazdenie, prava a povinnosti spolocnikov atd atd.. Sam so sebou predsa nevy.....bes.
Nechapem ale podstatu otazky, ved predsa je dost podstatne, kolko vas ako spolocnikov bude.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dezider Pozri príspevok
evina, dakujem za odpoved.Mne je jasne co je zakladatelska a spolocenska zmluva a pochopila som, ze v prvom pridade - jeden, druhy pripada - dvaja.Len som si myslela, ze ked bude zakladatelska a bude podpisovat jeden, ze je to jednoduchsie.Ale dakujem za odpoved este raz.
Vzhľadom na typy položených otázok sa domnievam, že celkom nechápeš, čo znamená podnikanie v rámci s.r.o., a už vôbec nie rozdiel medzi jednoosobovou a viacosobovou s.r.o. Prečítaj si Obchodný zákonník, mnoho príspevkov tu na Porade a potom sa pýtaj relevantné veci. Myslím to naozaj v dobrom, pretože poznám ľudí, ktorí začali podnikať v s.r.o., a dodnes nevedia, kde je sever.
0 0
dezider dezider

dezider je offline (nepripojený) dezider

je pravda, ze som nevedela kde je sever ani sa tym netajim.Ved preto som tu , aby som sa pytala.Dakujem za odpovede.
0 0
Beáta Šimoneková Beáta Šimoneková
Prečítala som všetky Vaše postrehy na tému založenia s.r.o.
Mňa by však zaujímalo aj to, ako postupovať v prípade, ak FO, ktorá má ŽL zakladá novú s.r.o., a chce previesť zásoby, neodpísaný majetok, pohľadávky a záväzky do tejto novej s.r.o.
Ďakujem za usmernenie a prajem všetkým pekný deň!
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Beáta Šimoneková Pozri príspevok
Prečítala som všetky Vaše postrehy na tému založenia s.r.o.
Mňa by však zaujímalo aj to, ako postupovať v prípade, ak FO, ktorá má ŽL zakladá novú s.r.o., a chce previesť zásoby, neodpísaný majetok, pohľadávky a záväzky do tejto novej s.r.o.
Ďakujem za usmernenie a prajem všetkým pekný deň!
to je uz asi 100krat spomenuta zmluva o prevode podniku.
0 0
Killer-miki Killer-miki

Killer-miki je offline (nepripojený) Killer-miki

Chcel by som Vas poprosit neviete mi poradit co po novom treba dolozit pri zakladani S.R.O ohladom mista podnikania ?
Mam v podnajme byt, vlastnikom je bytove druzstvo, viete mi povedat ako mozem zaregistrovat s.r.o na adresu trvaleho bydliska ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Killer-miki Pozri príspevok
Chcel by som Vas poprosit neviete mi poradit co po novom treba dolozit pri zakladani S.R.O ohladom mista podnikania ?
Mam v podnajme byt, vlastnikom je bytove druzstvo, viete mi povedat ako mozem zaregistrovat s.r.o na adresu trvaleho bydliska ?
čítaj od príspevku 126 - tam sa hovorí o sídle sro a ako nato
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať