Zavrieť

Porady

Mohol by mi niekto vyrátať mzdu z hrubého príjmu na uvedených výplatných páskach?

Som dôchodkyňa, pracujem na trvalý úväzok a poberám daňový bonus. Mzdová účtovníčka v práci veľmi často robí pri výpočte mzdy chyby. Chcela by som poprosiť o radu niekoho kto byvedel nezávisle od daných výpočtov vyrátať výplatu z hrubej mzdy a čo robiť v prípade, že mi nebolo vyplatené toľko, koľko malo. Uvádzam pásky za apríl a máj. Mohol by mi niekto prosím vyrátať mzdu v čistom?
Naposledy upravil mirka.5494 : 15.06.16 at 16:41
002.jpg  
001.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V mesiaci máji máš zle vypočítanú daň. Mesačná odpoč.položka neviem z akého dôvodu nie je odpočítaná zo základu dane, ale pripočítaná a z navýšenej čiastky je zrazená 19 % daň.
    Reklamuj u mzdárky. Nebol ti náhodou spätne priznaný starobný dôchodok ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka.5494 Nie, som dôchodkyňou už niekoľko rokov. Doteraz som nemala osobne problém, avšak kolegom zvykla narobiť zmätky s výplatami. A teraz sa to stalo mne. Ja som s ňou o tom hovorila, iba mykla plecami, vraj tie peniaze už naspäť nedostanem. Pýtala som sa na výpočet, lebo mne to vyšlo cca 85eur, ktoré som mala dostať navyše a nedostala som.
    mirka.5494 Vedeli by ste mi povedať, koľko to malo byť v čistom? A nevidím tam ani zarátaný daňový bonus.
    veronikasad Ak si starobná dôchodkyňa, tak ti v mesiaci apríli omylom uplatnila NČZD a v máji ti tú daň stiahla späť. Inak, v apríli si dostala viac ako si mala a máji si ten rozdiel vrátila. Daňový bonus za mesiac máj ti ale zabudla vyplatiť.
    veronikasad V máji si mala dostať na účet o 21,41€ viac. (ak dieťa neukončilo v mesiaci apríli štúdium)
    mirka.5494 Ďakujem za prepočet, mňa zarazilo, že je výplata o 140€ menšia...
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    si už dôchodkyňa niekoľko rokov? ...
    si myslím, že či nebude problém v tom, že v máji (za apríl) ti uplatnila nezdaniteľnú časť dane (nemáš nárok ako dôchodkyňa) .. a v júni (za máj) to vlastne "opravila" ... ?
    Naposledy upravil Katy a R : 15.06.16 at 16:19
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka.5494 Ja potrebujem vypočítať čistú mzdu, s ohľadom na fakt,že poberám daňový bonus a som dôchodkyňa. Neviem , čo tam ona porobila, preto sa snažím pátrať ako to vlastne malo vyjsť, aby som si mohla vymáhať svoje peniaze späť.
    Xanti Ako baby spomínajú, je to vyrátané defakto dobre, akurát za máj ti zabudla uplatniť DB,
    bajočkom v apríli si mala mať mzdu čistú 365e + DB - zrážky
    v máji si mala mať mzdu čistú 370,48+DB -zrážky ...
    ak si zrátaš čisté mzdy z tvojich pások dokopy + pripočítaš 21,41DB za máj tak výjde rovnaká suma ako som ti napísala tu
    Ten DB za máj ti doplatí pri RZD za rok 2016 v roku 2017
    Katy a R máš to dobre - len ten DB za máj ti chýba (treba si pýtať)
    však si porovnaj s marcom - že v apríli si mala viac asi o 60 eur.
    a čo to je ten bonus lojality? (ešte som nevidela)
    veronikasad Žeby bonus "za držanie huby" ...
    Katy a R no veď
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Kto robí, robí aj chyby, ale myknúť plecom namiesto vysvetlenia a ospravedlnenia? A často? A šéfstvo o tom vie?

    Dievčatá, prečo píšete komentáre a nie odpovede, há? Nemôžem vám dať bodíky za pomoc.
    veronikasad Komentáre sú len doplnením odpovedí ,,,
    Katy a R kukučka - no za to je ten bonus ! načo by sa ospravedlňovala (ale mi to trvalo)

    Mohol by mi niekto vyrátať mzdu z hrubého príjmu na uvedených výplatných páskach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.