Zavrieť

Porady

Živnostník ako subdodávateľ - nelegálna práca od 18.6.2016

https://www.podnikajte.sk/pravo-a-le...tne-2016.xhtml
Bolo by možné " živnostníka " zamestnávať súčasne na živnosť a aj na dohodu ?
Príde kontrola " živnostník " bude prihlásený na soc. poisťovni tak to potom nebude nelegálna práca . Je to možne ? Máte skúsenosti ?
Naposledy upravil taiko : 16.06.16 at 06:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    nenabadas tu niekoho , aby Ti dal navod na protipravne konanie? Ze nie ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miska 1 No nehnevajte sa ale ten kto vytvoril zákon že živnosť je nelegálna práca nevie ako to je v praxi . Máme paličov - živnostníkov ktorých si nepravidelne objednávame na jednotlivé akcie ktoré sú vykonávane u našich odberateľov - podla nového zákona už živnostníci nemôžu vykonávať prácu u našich odberateľoch jedine riešenie bude zamestnať ich na dohodu aby sme pri prípadnej kontrole dokázali že sú prihlásený do Sociálnej Poisťovne.
    Alebo si majú živnostníci vytvoriť s.r.o. - to je tiež riešenie. To už nebude nelegálna práca - len živnostníci im vadia.
    taiko Ja sa nehnevam. Neviem o zakone, ktory by pokladal zivnost ako taku za nelegalnu pracu. Mozno ale len stat nechce, aby zivnostou bola kryta zavisla cinnost, kedze to je vyhodnejsie pre zamestnavatela, ktora moznost ake vyrazne poskodzuje pracovnika. To ale posudzovat nejdem, kedze nie som odbornik.
    Co ale viem, ze by sme na porade.sk nechceli aby sa tu davali navody na protipravne konanie, akym sa mne Tvoja konstrukcia javi. Mozem sa ale mylit, tak cakam, co povedia odbornici v problematike
    Miska 1 To vôbec nebol môj úmysel a ospravedlňujem sa ak to vyzerá ako návod - možno som to nesprávne formulovala . Práve aj sa potrebujem uistiť aby nebolo nič protiprávne len sme skúšali nájsť nejaké riešenie - dúfam že nám niekto poradí - budem vďačná ak sa niekto k tomu ešte vyjadrí. Ďakujem
    taiko dufam aj ja, lebo je to zaujamava tema.
    Ja pracujem v NL a tu je to podobne. dodavatel musi odberatelovi dolozit, ze subdodavatel nevykonava len zavislu cinnost skrytu za zivnost. A doklada sa to napr tak, ze zivnostnik musi preukazat, ze ma via ako 3 klienotv za rok, ze investuje do svojej zivnosti (PC, telefon, nastroje), ze predtym nerobil u odberatela ako zamestnanec, ze sa spolupodiela na rozhodovani, co kde a ako bude robit, ze si sam robi uctovnictvo a tak podobne
      zbaliť

    Živnostník ako subdodávateľ - nelegálna práca od 18.6.2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.