Zavrieť

Porady

Reklama ci spotreba ? Časové rozlišenie ?

Jedna sa mi o nasledovnu vec, . Dali sme si nastriekat svoje logo (reklama) na panelak. Za vyuzivanie tejto plochy platime mesacne najomne . Avšak samotný nater na panelak (islo to cez niekoho kto ma výskove prace) na fakturoval za to že to tam nastriekal cca 50 tisic aj so zarukou tusim 5 či 6 rokov. Chcel bz som sa spýtať ci ciastku 50 tisic uctovať jednorazova do nakladov alebo royložit to na nejkake obdobie napr na obdobie zaruky (dovtedy to tam bude viditelne urcite) V podvojnom uctovnictve bz som to dal na 381 casove rozlisenie pocas tých 6 rokov , ale ako v jednoduchom úctovnictve.m Alebo to mam dat naraz do nakladov, resp výdavkov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    my síce nemáme reklamu na paneláku, ale podľa môjho názoru je to služba, ktorá bola pre vás vykonaná, a ja by som to zaúčtovala jednorazovo do nákladov
    ja tam nevidím dôvod na časové rozlíšenie, ani v JÚ ani v PÚ - podľa mňa to nie sú náklady, ktoré sa týkaju piatich alebo šiestich rokov, podľa mňa je to niečo iné, ako keď nám napr. fakturujú poplatok za doménu, za obdobie 05.2004 - 04.2005, tu vidím dôvod na časové rozlíšenie, lebo tá doména bude aj takto k dispozícii, a v podstate každý mesiac dochádza k tomu, že je sprístupnená, ale vytvorenie takejto domény je jednorázová činnosť, znova by som to účtovala jednorazovo do nákladov,
    takisto tento prípad, práca bola vykonaná, ten reklamný nápis tam je namaľovaný, a ľudia si ho čítajú, takže ja by som tie práce za namaľovanie dala jednorazovo do nákladov, a platbu "za prenájom reklamnej plochy" by som účtovala podľa mesiacov, ako mi to fakturuje prenajímateľ

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Pokiaľ to logo tam bude viac období, určite by som to dala na časové rozlíšenie.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Ja som preto uvazoval s casovým rozlisenim ... resp porovnal som to s nejakou formou ktora stala 150.000. Do tej formy viem urobit cca200 tisic odliatkov za cca 3 roky , takze tych 150.000 nakladov som rozdelil na 3 roky. Dovtedz sa bude pouziat ta forma. A myslel som tak isto budem postupovat aj s tým naterom... no ale fakt neviem co s tým... Ale zato dik za odpoved.

    Reklama ci spotreba ? Časové rozlišenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.