Zavrieť

Porady

ine poplatky-obmedzenie služieb Telekom

Poprosím o poradenie. Okrem mesačných poplatkov má klient vo fa Telekom aj zaúčtované iné poplatky a služby obmedzenie služieb-neplatenie bez dph 16,50€.
Suma je spolu aj za mes. poplatky aj iné poplatky bez dph a vypočítané dph.
Môžem dať celú čiastku ako uznateľný náklad služby telekom na 518-tku? Resp. obmedzenie nie?

Upomienku z oneskorenej platby má zvlášť 4.99€ to účtujem ako nedaňový náklad.

Ďakujem pekne za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Aj obmedzenie niektorých služieb (napr. volanie na audiotextové čísla,....) je služba, ktorú poskytuje Telekom.
    Takže pokladám to za uznateľný náklad.
    maped Ďakujem veľmi pekne :-)
    Consultix Ale obmedzenie audiotexu je doplnkova sluzba a nie sankcia zo strany operatora za nezaplatenie faktury. Preto som opacneho nazoru - vid moja odpoved.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Zastavam nazor, ze takyto poplatok je poplatok sankcy a je to forma zmluvnej pokuty, ktora sa hradi v pripade obmedzenia sluzieb z dovodu nezaplatenia uhrad za sluzby. Je to poplatok, ktory sa nauctuje dnom soft-suspendu, teda dnom obmedzenia. Nie je to poplatok za znovupripojenie.
    § 21 ZoDP
    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež
    m) paušálne náhrady nákladov spojených s uplatnením pohľadávok, zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania u dlžníka.
    V tomto zmysle nevznika podla mna ani narok na odpocet DPH.
    karakul citujem: "V tomto zmysle nevznika podla mna ani narok na odpocet DPH. "

    odkedy sú sankcie dodaním služby a predmetom dane z pridanej hodnoty ???

    ... ak je obmedzenie služby podľa teba sankčný poplatok, prečo ho operátori podrobojú DPH ???

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ine poplatky - musis zistit v rozpise coho sa tykaju, ci ide napr. o parkovne, cestovne listky, platby mobilom, ... k tomu vyda danovy doklad poskytovatel sluzby, doklady sa daju stiahnut z netu - samozrejme to musi urobit pouzivatel tel. cisla

    pozri aj cennik sluzieb
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ďakujem, pozerala som a myslím že Consultix má pravdu.
    avalik urcite ma pravdu, ak v tych inych poplatkoch je len sankcny poplatok za obmedzenie sluzieb
    karakul ... ovšem v zadaní sa nič o sankčných poplatkoch nepíše... naopak sa píše o vylúčení poplatku za oneskorenú platbu z daňovo uznateľných - z čoho sa možno domnievať, že prvá časť zadania nie je takejto povahy... bez znalosti, o čo ide, vyhlásiť, že je to nedaňové si nedovolím - ja som napísal príklad, aké sú daňovo uznateľné...
      zbaliť

    ine poplatky-obmedzenie služieb Telekom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.