Zavrieť

Porady

lastovicky - problém s hniezdom

Lastovicky si zacinaju stavat hniezdo v rohu nasho okna. Nechat ci nie?
Naposledy upravil taiko : 17.06.16 at 08:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ho tam nechces, je lepsie im ho zrusit,ked este len zacinaju stavat. Najdu si ine miesto.
    Ale neburat,ak uz je postavene.

    Ja by som osobne nechala a pod hniezdo pripevnila nejaku dosku,aby nespinili moc na okno. Radsej by som tolerovala lastovicie hniezdo,ako plno much,komarov a inej havede, ktoru ti lastovicky stihnu cez sezonu zlikvidovat.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    korela, bettylou, Terezia13, Janiela, Wotan, taiko
    6

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Buď sú to lastovičky, alebo skôr belorítky. Pokiaľ začali stavať hniezdo a ešte nie je celkom hotové - môžete sa pokúsiť tomu zabrániť. Ak však stavba je už pokročilejšia - už sa to neodporúča (musia hľadať nové miesto, začínať od začiatku, znáška vajec - násada sa oneskorí, vyliahnutie, dospievanie mláďat sa tiež oneskorí, nebudú schopné migrácie).
    Nedávno v telke bolo, ako COOP Jednota v "akcii" obnovy zlikvidovala cca 20 hniezd. Ornitológ tiež upozornil, že sú chránené (a tiež vyčíslil spoločenskú hodnotu). COOP ten pichľavý pás musia odstrániť a namontovať umelé hniezda. Pod tým sa to vyriešilo "záchytnou doskou na trus".
    A ako arizona naznačila - stačí pod hniezdo upevniť kus dosky, plechu a nebude to padať až dole.
    A len poznámka na okraj - tie lietavce za deň dokážu zlikvidiovať cca 3000 ks lietavého hmyzu (ktorý by tak rád ťa otravoval )

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Darina1234, Janiela, Žabinka, Terezia13, bettylou, korela
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma Duško nachytal si sa - téma stará 2 roky :P Ale asi stále aktuálna
    misoft Sorry.... momentálne bežím cez iný prehliadač, na inej sieti.
    Ale s týmito vtáčikmi to bolo v telke len nedávno -2-3 dni.
    I u nás si v rohoch okien stavajú hniezda a nezhadzujú ich - skôr tam dajú kus plechu. A navyše majú "Animal Planet" v priamom prenose - ja zase mám potešenie sledovať netopýrkov-akrobatov, ako lovia.
    Terezia13 téma veľmi aktuálna a dobré je si to pripomenúť
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    to až teraz?Inak lastovičky sú chránené.
    to asi budú belorítky.
    ale to je jedno.ja som sa nasťahovala a mala som na okne hniezda,je tam taká doska,aby špina nepadala na okno,sem-tam sa netrafia
    v zime tam bývajú vrabci.
    Nemala by som to srdce zhodiť hniezdo,pred pár rokmi boli u nás stavy belorítok zdecimované náhlym ochladením a dlhotvajúcimi dažďami,umierali v hniezdach od hladu a zimy,trčali mŕtve z hniezd,veľa ich bolo na zemi,niekoľko rokov tu ani žiadne neboli.
    http://www.naturfoto.cz/lastovicka-d...e_sk-1402.html

    http://snaturou2000.sk/zivocichy/beloritka-domova

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Rozhodnúť by mal ten/tá, čo bude po nich to okno umývať.
    taiko a este by mohol/mohla vziat do uvahy, ze sa jedna o zive tvory, ktorych v prirode ubuda a ze sa to da cele vyriesit tak, aby bol aj vlk syty aj baran cely. ( vid arizona)
    kopretinka 20.04.18 12:30 priradil do Porady

    lastovicky - problém s hniezdom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.