Zavrieť

Porady

Vyska dane pri pracovnom pomere kratsom ako mesiac

Dobry den, chcel by som sa spytat, ci sa u zamestnanca ktory NEZACAL pracovat od prveho dna v mesiaci rata mzda inak, ako u zamestnanca ktory nastupil do prac. pomeru od prveho dna v mesiaci. Ide mi o to, ze vo firme som zacal pracovny pomer 10. maja, do konca mesiaca som odpracoval 18 dni, z toho mi bolo preplatenych 16 a zvysne dva sa presuvali dalej.
Za danych 16 odpracovanych dni mi vysla podla vyplatnej pasky hruba mzda 414 eur a cista mzda 290 eur. Mzdy ratat neviem ,ale podla roznych internetovych kalkulaciek to nejak tak vychadza na +/-350 eur v cistom, co je teda dost rozdiel. Bol som sa teda pytat mzdovej uctovnicky a ta mi rozpravala cosi o tom, ze kedze som bol doteraz na urade prace a neodpracoval som cely mesiac, tak mam nejaku vyssiu dan , ale ze na buduci mesiac uz bude dan nizsia. O nicom takom som doteraz nevedel. Informovala ma pani mzdarka spravne, alebo nieco zle vyratala?
Mam s nou totiz uz jednu neprijemnu skusenost, vlastne, dve, raz ked ma presviedcala, ze za 18 odpracovanych dni mi patri len 13 stravnych listkov. Co sa nakoniec ukazalo ze nebola pravda. Takisto mi nebola schopna poslat vyplatu na ucet, pretoze pri nastupe som jej zadal cislo uctu v starom tvare, bez IBAN. (Vtedy jej to nevadilo). Co mi prislo takisto divne, nakolko ma mohla hocikedy kontaktovat, kedze som v praci bol skoro denne, a ona tiez, a vyziadat si odomna, ci osobne alebo telefonicky, spravny (IBAN) tvar cisla uctu.
Naposledy upravil villoo : 18.06.16 at 23:05
veronikasad Podpísal si pri nástupe do zamestnania vyhlásenie k zdaňovanie príjmov? Ak nie, mzdárka ti neuplstnils mesačnú nezd.cast základu dane.
villoo Bude to tak ako pises :/
Tusim som okrem prac. zmluvy nepodpisoval uz nic dalsie. A ano ako pozeram vypl. pasku tak pri polozke NCZD svieti 0. Tak za tento mesiac je to stratene ale co dalsi mesiac, moze mi mzdova uctovnicka uz vypocitat mzdu spravne? Alebo mam trvat na tom aby mi dala podpisat vyhlasenie o zdanovani prijmov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Pokiaľ si podpísal vyhlásenie, mala Ti uplatniť odpočítateľnú položku. Dá sa to uplatniť v ročnom zúčtovaní za 2016. Ale zatiaľ bude mať peniaze daň.úrad....
    villoo A pokial som vyhlasenie nepodpisal? Mam trvat na tom, aby mi ukazala tlacivo a pripadne dala dodatocne podpisat? Lebo odpocitatelna polozka uplatnena nebola, a neviem ako to bude dalsi mesiac.
    karka Ano chod za nou a podpis vyhlasenie s tym, ze chces uplatnovat nezdanitelnu cast

    Vyska dane pri pracovnom pomere kratsom ako mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.