Zavrieť

Porady

Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď počas PN ?

Chcem sa spýtať, či mi môže dať zamestnávateľ výpoveď počas trvania mojej PN. Ďalej sa chcem spýtať ten biely papierik čo mi dali u lekára musím posielať zamestnávateľovi, keď PN-ka pokračuje aj ďalší mesiac alebo ho môžem poslať priamo do sociálnej poisťovne ?
veronikasad Odkedy trvá prác.pomer? Dôvod výpovede?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si ešte v SD, tvoj PP môže skončiť aj počas PN. Ak už nie si v SD, platí zákaz výpovede. Biely papierik, tzv. prechodku, odovzdáš zamestnávateľovi. Ak už nie si v PP, potom ju odovzdáš SP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak DPN pokračuje v nasl mesiaci - ty si povinný doručiť preukaz o trvaní DPN (biely papierik) do SP podľa sídla zamestnávateľa. ledaže by si sa dohodol so zamestnávateľom (mzdárkou), že to urobí za teba
    http://www.socpoist.sk/aktuality-pre...istenec/58253c
    ivka70 Kazdopadne musi informovat aj zamestnavatela, ak PP trva, ze PN pokracuje. Skutocne je jednoduchsie pre obe strany nechat to dorucit zamestnavatela do SP, alebo mu aspon poslT kopiu.
    Katy a R myslím, že je bežnou praxou, že to mzdárky aj robia. Ale môže sa stať, že nespraví (nemusí) - ale každý si to už musí ustriehnuť, aby sa to dostalo do SP kvôli svojim peniažkom .

    Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď počas PN ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.