Zavrieť

Porady

Narok na davky v nezamestnanosti

Ak som poberala DvN, po nej som odpracovala viac ako 730 dní, mám nárok na ďlšiu dávku v nezamestnanosti na 6 mesiacov? Ako je to s OČR a PN?

Prosím o radu, či mi vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti , ak som pred viac ako 2 rokmi vyčerpala 5 a pol mesiaca dávok a po dvoch mesiacoch zamestnania som dočerpala zvyšné 2 týždne. Od dočerpania nároku prejdu teraz v júli 2 roky. Od vtedy som zamestnaná na TPP. Medzitým som však ešte mala PN a OČR. Kedy možem v tomto prípade čerpať ďalšiu podporu v nezamestnanosti a ako sa bude rátať? Ďakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 27.06.16 at 15:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak PN aj OCR boli pocas trvania zamestnania, narok ti vznikne
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NinaG A nepredlžuje sa potom rozhodujúce obdobie? Teda v zákone je, že 730 dní musím byť poistená, avšak cca 60 dní som bola PN a OČR. Možem napriek tomu ukončiť pracovný pomer napr. k 31.07., ak v polovici júla budú 2 roky od kedy som dobrala zvyšnú podporu v nezamestnanosti?
    ivka70 nepredlzuje, mozes
    NinaG Super, ďakujem krásne. Ešte jedna otázka. Jedinou podmienkou nároku na DvN je poistenie min. 730 dní za posledné 3 roky bez ohľadu na to, či som pred 2 rokmi poberala dávku. Z čoho sa potom počíta výška DvN? Ďakujem.
    veronikasad V tvojom prípade 730 dni poistenia v nezamestnanosti. V posledných dvoch rokoch. Dávka v nezamestnanosti sa vypočíta ako podiel súčtu mesačných výmer.zakladov a počtu dní poistenia za posledných 24 mesiacov. Kal.dni pn sú vylucitelna doba
    ivka70 Bez ohladu, pocita saz tych poslednych 2 rokov
    NinaG Tak ešte raz ďakujem.
    NinaG veronikasad, čo znamená vylučiteľná doba? Mne skor ide o OČR, lebo PN som bola len raz aj to len 4 dni
    veronikasad Vylučitelná doba znamená, že tieto dni sa odpočítavajú z počtu kal.dní, ktorými sa delí vymeriavací základ. Ak si napr. v posledných dvoch rokoch VZ 10 000€ a počet dní vyl.doby bol 50 kal.dní, tak DVZ vypočítaš 10000/680 a nie 10000/730
    NinaG A do VD sa ráta aj OČR alebo len PN?
      zbaliť

    Narok na davky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.