Zavrieť

Porady

Čo robiť, keď nám zateká od susedov?

V kuchyni na strope máme stále zvačšujúci sa mokrý fľak, odhadujem to na miesto, kde je vedený odpad. V bytovom dome sme po čerstvej rekonštrukcii stupačiek, domovnik to odbavil tým, že je toto asi dôvod a pošle firmu. Tí prišli, skontrolovali a tam chyba nie je. Suseda tvrdí (aj som bola u nej v byte), že má všade na "voľným okom dostupných" miestach sucho. Čo mám robiť prosím v tejto situácii? Je mi jasné, že to je moja starosť, ale tu nejde teraz o ten fľak ako taký, ale ako môžem ja zistiť kde je príčina?
Ďakujem všetkým za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak máš poistený byt, tak nahlás poistnú udalosť v poisťovni, zatečený strop v kuchyni.Tu nejde ani o výšku škody, i keď kvôli jednému fľaku treba premaľovať strop celý. Susede nad tebou povedz, že si nahlásila poistnú udalosť v poisťovni. Následne poisťovňa po plnení bude kontaktovať susedu a bude požadovať od nej náhradu, resp. cez jej poisťovňu. Suseda sa musí postarať o to, aby sa zatekanie, evidentne z jej bytu riešilo.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ty sam pricinu nezistis.Mal by prist odbornik,vodar,ktory skontroluje nielen byt nad tebou,ale aj tie vyssie.

    Poznam tento problem.Moji rodicia mali tiez vzdy v byte sucho,robili sa rozne kontroly,preco suseda pod nimi ma casto flaky na plafone v kupelke aj v kuchyni.
    Az raz prisiel jeden "macher" a ten zistil, ze pricina je o 3.poschodia vyssie,tam voda prepustala a stekala dolu, kde si nasla nejaku sparu v paneli a vyrazala v tom byte. Ked sa tato chyba odstranila,bol pokoj.
    Martina538 Prosím Vás a ten čo zistil poruchu sa k Vám dostal na akom základe? Z Vašej iniciatívy? To je najväčší pro, že tu niet nikoho, kto by prišiel aspoň zistiť príčinu. Mám ja na svoje náklady zavolať vodára a obehať s ním všetkých susedov?
    arizona Vtedy byt este nebol odkupeny,takze sme dali dopyt na Druzstvo. Mali sme stastie, ze poslali skuseneho vodara,ktory mal skusenosti. Predpokladam, ze sa dnes asi treba obratit na spravcu-alebo u cloveka,ktoremu nahlasujete poruchy. On aj bude vediet povedat,ci sa to uhradi z FO

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    neporadím ti, len osobná skúsenosť.. aj my sme mali tento problém, u horných susedov tiež nič nebolo viditeľné, až sa zistilo, že tieklo od susedov o tri poschodia vyššie..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    NIE, nie je to iba Tvoja starosť. Je to starosť aj horného suseda. Voda zvyčajne tečie samospádom dole a nie nahor.
    ZVB to síce akože odbavil po svojej línii, ale na druhej strane je to len jeho dobrá vôľa a nič iné.
    Firma prišla a aj odišla. Nuž ako odišla, tak by aj znova prišla...a tak dokolečka dokola.
    -----------------------
    Nám robili minulý rok komplet výmenu.
    Zo dva dni som počul čudné zvuky kvapkania, skoro nepočuteľné. Odchytil som vodárov, nech sa na to pozrú.
    Zle dotiahnutý spoj na odbočke od hlavného prívodu, ktorý bol schovaný medzi tými rôznymi rúrami a prívodmi spôsoboval daný problém. Oprava bola otázkou jednej minúty, stačilo len dotiahnuť silnejšie spoj...

    P.S.:
    Nechápem jedno. Prečo ľudia používajú výraz domovník, keď ani len nevedia, čo to obnáša.

    Čo robiť, keď nám zateká od susedov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.