Zavrieť

Porady

PC sa sám vypína

Ahojte všetci PC zdatní poradcovia. Od stredy sa mi sám vypína PC asi po 15 minútach činnosti. Je to pc zakúpený v 10/2005 - čiže je v záruke. Údajne sa niekde nachácdza hodnota °C, pri ktorej sa má pc vynúť z dôvodu prehriatia. Ako ho správne nadstaviť? alebo v čom by mohol byť ešte zádrheľ?

Ďakujem za Vaše príspevky.... zostáva ešte posledná možnosť reklamácia.... ale to si ho nechajú týždeň.
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Zuziana
Ahojte všetci PC zdatní poradcovia. Od stredy sa mi sám vypína PC asi po 15 minútach činnosti. Je to pc zakúpený v 10/2005 - čiže je v záruke. Údajne sa niekde nachácdza hodnota °C, pri ktorej sa má pc vynúť z dôvodu prehriatia. Ako ho správne nadstaviť? alebo v čom by mohol byť ešte zádrheľ?

Ďakujem za Vaše príspevky.... zostáva ešte posledná možnosť reklamácia.... ale to si ho nechajú týždeň.
kde máš umiestnenú bedňu, teda mašinu? má dostatočné vetranie?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

nedavno sa mi stalo cosi take , rozober , a pozri sa ci chladic , resp ventilator na procesore nie je zaneseny... mne ho stacilo povysavat od spiny a vsetko ficalo dalej... inak teplota sa nastavuje v bios e hned pri nabehu pc stlacis tusim del a pozdrzis... ale to by som neprestavoval... problem bude urcite s tym ventilatorom... , niekedy sa moze stat i to ze ventilator sa pokazi treba ho vymenit ale na 99 percent sa problem odstrani po vycisteni..
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

a nemas virus?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

skôr by som tipla to prehriatie
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Radšej to nerozoberaj lebo ti môže padnúť záruka,najskôr to bude vírus.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

My máme doma ten istý problém. Vetranie je dostatočné, PC je studené. Včera sme ho rozobrali, povysávali, vybrali nefunkčnú mechaniku, skontrolovali všetkými možnými softvérmi a potom znova padol. Niekedy vypne. Niekedy reštartuje. Som z toho zúfalá, lebo mi to pri robote už urobilo galibu, tak sa obávam straty dát. Manžel sa dosť rozumie počítačom, ale nejak sme zostali bezradní, čo ďalej.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja by som tiež tipovala, že to bude vírus a nie prehriatie...
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ventilátor funguje, NOD žiaden vírus nenašiel, rozoberať a vysávať nemôžem, je v záruke. Vytiahla som ho zo stola na voľné priestranstvo, uvidím čo urobí...
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Treba pozrieť nastavenia v BIOSE
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

bolo by vhodné dať ho skontrolovať ešte ďalšiemu antivírovému programu? Akému?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Daj si PC odkontrolovať, možno odchádza zdroj. Alebo sa poškodzuje ventilátor.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

my sme mali prednedávnom problém s vírusom
http://www.porada.sk/t24024-skusenos...nternetom.html

skús si tiež poslať dotaz na stránku NOD www.eset.sk
nám našlo dva podozrivé súbory, ktoré NOD nezaregistroval
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
môže ti odchádzať ventilátor, chladič procesora, zdroj, vírus môžeš mať....jednoducho tých príčin môže byť rozhodne viac...
do biosu radšej nezasahuj..a nakoľko je PC v záruke...daj si ho pozrieť..predídeš tak prípadnej strate údajov popr. komplet skrinky
na niektorých počítačoch vidíš teplotu aj pri hodinách, nemáš tam niečo také?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Zuziana
bolo by vhodné dať ho skontrolovať ešte ďalšiemu antivírovému programu? Akému?
Prídi zajtra od 14tej hod do Mýtneho domčeka,tam sa ti na to pozrie pár programov aj vírov
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Ja som mala ten istý problém, ale mne sa aj samočinne zapínal. Jediné riešenie reklamácia. Neviem čo s tým porobili, ale od vtedy to fachčí bez problémov.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bepo, čítala som upírov...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ten počítač sa vypína, alebo sa reštartuje?????

Ak sa iba reštartuje, tak:
najpravdepodobnejšie to bude chybná pamäť(volá sa to aj operačná pamäť, DDRAM, a pod.)
Ak máte windows XP, diagnostikovať sa to dá nasledovne:
Štart-ovládací panel-systém
hneď na obrazovke by malo byť viacero nastavení, treba kliknúť na nastavenie, ktoré je v časti spúšťanie a obnovovanie
V tejto časti treba označiť zapísať udalosť do systémového denníka a odznačiť automaticky reštartovať. Odznačiť znamená to, aby tam nebola "fajka".

Pokiaľ všetko dobre pôjde, mal by počítač pri prvej chybe zamrznúť a mala by sa objaviť modrá obrazovka. Pokiaľ mi pošlete údaje z tej modrej obrazovky, mohol by som pomôcť. A v adresári C:\windows\minidump\ vytvorí jeden alebo viacero súborov, ktoré mi môžete poslať na bezak@barea.sk Skúsim z toho niečo vyčítať.


Inak môže to byť aj vírus, väčšinou však predtým, ako reštartuje počítač, zobrazí nejaké upozornenie.

A čo sa týka vadného ventilátora alebo prehrievania procesora, väčšinou počítač po prehriatí zamrzne, čiže toto by som vylúčil, aj keď už je všetko možné...

Pokiaľ sa počítač vypína:
-zistiť po akom čase sa presne vypína, ak sa vypína v presných intervaloch môže to byť vírus alebo nejaký trójsky kôň, čo skúša trpezlivosť používateľa.
-ak sa vypína nepravidelne, najpravdepodobnejšie to bude zdroj.
Naposledy upravil M3G : 22.06.06 at 22:22
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

willma
Ja som mala ten istý problém, ale mne sa aj samočinne zapínal. Jediné riešenie reklamácia. Neviem čo s tým porobili, ale od vtedy to fachčí bez problémov.
To musel byť nejaký pracant....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Uff.
Nám aj reštartuje aj vypína. Ale nevypne úplne, pohasne najprv monitor - no signal, a jeden po druhom začínajú odchádzať programy. To vieme z toho, že používame 2 monitory (resp. monitor+TV) a zvuk z TV ešte nejaký čas ide. Potom buď reštartuje, alebo zostane v nezmenenom stave - nehne sa.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Marianna01
Uff.
Nám aj reštartuje aj vypína. Ale nevypne úplne, pohasne najprv monitor - no signal, a jeden po druhom začínajú odchádzať programy. To vieme z toho, že používame 2 monitory (resp. monitor+TV) a zvuk z TV ešte nejaký čas ide. Potom buď reštartuje, alebo zostane v nezmenenom stave - nehne sa.
Toto konkrétne môže robiť aj TV karta. Skúste úplne vypnúť, resp odinštalovať TV kartu a nechať iba monitor s pracovnou plochou. Ak to urobí znova, bude pravdepodobne chybná pamäť ako som spomínal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať