Zavrieť

Porady

Ako napísať žiadosť o zverenie do opatery matky?

Som vydatá, máme 2 deti (3r, 6r.). Deväť rokov sme žili pokojne a pekne, ale tento rok manžel úplne zmenil svoje správanie. Najprv nadviazal dôverný vzťah so známou, aj keď nemám dôkazy, že by mali niečo spolu aj fyzicky, 600 sms a 300 hovorov za mesiac na výpise z jeho mobilu svedčí o tom, že mu na nej veľmi záležalo. Dozvedela som sa to, keď to trvalo 5 týždňov, vo vzťahu pokračovali aj potom, napriek môjmu nesúhlasu. Potom manžel začal byť arogantný, správal sa ku mne bezcitne, nezaujímal ho, že mi svojim správaním ubližuje. Skúsili sme aj manželskú terapiu, bez výsledku, lebo nedokázal prerušiť vzťah s tou ženou. Začal na mňa naliehať, aby som v jeho prítomnosti a na verejnosti nepoužívala v komunikácii s deťmi ich (a tiež svoj) materinský jazyk, v ktorom som s nimi komunikovala od ich narodenia, na základe našej dohody s manželom, aby mali dvojjazyčnú výchovu. Potom začal tlačiť na zmenu školy, kam sme dali zapísať dcérku (on tiež podpísal žiadosť), aj keď dcérka sa do tej školy teší. Časom začal aj deti vychovávať direktívnou metódou, vraj im treba stanoviť hranice.. Dosiahol iba to, že deti sú zmätené, nechápu, prečo sa ocinko zmenil. Raz sa aj odsťahoval od nás, ale po dvoch dňoch sa vrátil. Včera ale zobral deti ku svojim rodičom a napriek našej ústnej dohode, že ich večer prinesie domov, a tiež bez ohľadu na to, že deti sa pýtali domov, najprv odmietol, až keď som pohrozila políciou, lebo jednak malý je ešte kojený a dcérka je tiež veľmi naviazaná na mňa, ich zobral domov večer po desiatej. Boli unavené, rozplakali sa, keď ma uvideli a prvé čo bolo, že som im chýbala a že ich tam presviedčali, aby ostali spať. Rozhodla som sa, že požiadam o zverenie do opatery, ešte pred rozvodom, aby sa toto nemohlo opakovať, lebo on dostal rozumy, že má na to právo, aby deti nútil byť tam, kde on chce. Jedna vec je, že má na niečo právo a druhá že čo to spôsobí deťom, on však to berie tak, že má na to právo tak prečo nie. Ako mám sformulovať žiadosť o zverenie do opatery? Môžem ho požiadať, aby sa odsťahoval od nás? Môžem sa odsťahovať ja s deťmi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Prvé, čo urobíš (keďže je takáto situácia) - požiadaj o predbežné opatrenie - zákaz styku otca s deťmi z dôvodu negatívneho vplyvu na výchovu a psychiku maloletých. Spoj sa s nejakou detskou ombudsmankou. Predbežné opatrenie je vykonateľné okamžite.
    Až potom rieš zverenie do opatery.
    Ale hádam najlepšie pre teba a deti by bol radikálny krok.....
    Odsťahovanie - pokiaľ máte spoločnú nehnuteľnosť - je to i jeho majetok. Dá sa o to tiež požiadať, aby to bolo v predbežnom opatrení. Ale to odsťahovanie bude len dočasné, pretože potom by sa to obrátilo proti tebe - obmedzovanie jeho vlastníckych práv.
    viemzeneviem Práveže zatiaľ bývame v spoločnej domácnosti, aj keď spíme každý v inej miestnosti, resp.ja v spálni s deťmi a on v detskej. Je to byt v prenájme, ja s deťmi tu mám trvalé bydlisko, manžel prechodné. Tak neviem, či ten zákaz by sa dal zrealizovať.. Či? Mne ide hlavne o to, že ak deti mi budú zverené, tak už keď ich zoberie nemôže to urobiť, že ich nevráti. Zase nechcem ho znemožniť ako otca, len toľko, aby som mala možnosť požadovať nejakú dohodu, že deti je povinný mi vrátiť v dohodnutom čase.
    misoft O to jednoduchšie. Keďže nie ste vlastníkmi bytu - tak i to "odsťahovanie bude ľahšie - navyše, ak on tam má len prechodný pobyt.
    A pokiaľ sa upraví styk - teda v určené hodiny a dni - a on by deti nevrátil (ak by ti priznali starostlivosť) - bolo by to pre neho ešte horšie. Mohlo by sa to považovať i za únos.

    Ako napísať žiadosť o zverenie do opatery matky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.