Zavrieť

Porady

Právny zastupca

Dobrý deň chcem sa spýtať jednu otázku. Môže sa bežný človek predstaviť ako právny zástupca ak vybavuje veci za svojho známeho, ktorý danú vec v momentálnom stave nemôže riešiť? Ide mi iba čisto o predstavenie sa v telefone. Či je nutné vopred vybaviť neake splnomocnenie. Ide o to že daný ,,úradník" sa nemieni somnou bavit. Ďakujem za každú reakciu
Naposledy upravil Jakubjk : 08.07.16 at 09:28
IMG_20160708_122439.jpg  
6 komentárov     zbaliť
ivka70 A myslis, ze sa bude s tebou bavit po telefone, ak si poverenie od cloveka nemoze preverit? Mozes sa destkrat predstavovat, bez splnomocnenia ....
Jakubjk A ako vybavím také splnomocnenie? Či stačí klasický od notára lebo na matrike?
ivka70 Splnomocnenie si napisete sami, len na matrike alebo u notara sa tvoj znamy podpise. Alebo si to dajte napisat advokatovi (bude urcite v poriadku, ale zaplatite za tuto sluzbu)
Jakubjk Môže mi niečo hroziť keď som sa bez takéhoto papiera predstavil ako právny zástupca a arogantný chlap sa vyhráža sudmi a ešte k tomu si nahral rozhovor bez môjho súhlasu? Ide tu o zaplatenie pokuty ktorú žiadajú no neprávom keďže požadovaná suma bola vyplatená v danom termíne.
ivka70 Tak sa mu vyhrazaj aj ty - za nelegalne nahravanie. Taky nahraty rozhovor tak ci tak nie je na sude pouzitelny, cize dokaz nema ziadny, len by sa strapnil a zaplatil by sudne poplatky.
Jakubjk Dal som foto listu čo poslali. List nebol poslaný do vlastných ruk a ani odporučené a dokonca ani 1triedou. mi sme ho našli v schránke iba včera a tým pádom nevieme kedy bol list doručený. Hneď sme zaplatili 17€ no aj tak žiadajú zaplatenie pokuty a to nevravím o tom že ako je napísaný. Ako mám teda pokračovať? Určite platiť nebudem len či mu mám smelo napísať nech to dá na súd alebo hladat iné riešenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite treba nejake splnomocnenie. Podpisane, s overenym podpisom, kde bude presne napisane, na co ta dana osoba splnomocnuje.
    Ak ukony, ktore ides vybavovat, umoznuju konat na zaklade splnomocnenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.