Zavrieť

Porady

Káva a jej účinky

Anketa: Ste za časté užívanie kávy?

Počet hlasujúcich
3. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Rozhodne

    2 66.67%
  • Nie, škodí

    0 0%
  • Príležitostne

    1 33.33%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Ahojte,

mám otázku na časté užívanie kávy.

Myslíte si, že častým využívaním, nesprávnym servírovaním môže viesť k poškodeniu kardio-vasculárneho systému, alebo nie? Už i prostou úvahou sú rizika aspoň mne známe - vyššia výkonnosť, vyššia sústredenosť, vyššia koncetrácia a tlak mierne zákonnite vedie k rozporuplnejším dopadom na ,,prostriedok" či ,,techniku", čo je v našom prípade telo, uspôsobené na miernejšie prostredie tvorenie látok k fungovaniu - samo tvorbou, a nie neustálim pridávaním do trávenia a krvy. Osobne preto kávu mininalizujem. Aký je Váš prípad?

Ďakujem a s pozdravením
Peter

Úprava jedna:

Definícia zlého servírovania:

- podávanie pri nesprávnej teplote (npr. i zelený čaj sa musí podávať a zalievať s istou teplotou)
- podávanie na podvyživený organizmus (absencia jedla po dlhšiu dobu)
- podávanie pred spánkom
- opakované podávanie
- podávanie bez očakávania využitia (ak stimuluje, tak pitie ,,len tak")

Ja získavam najlepší stimulačný efekt pri minime stravy a miernom množstve kávy v kombinácii s čajom. V domácom prostredí. V kancelárskom, či školskom je to odlišné. Iná kapitola. Vnímam však, že účinkuje inak a v inom
prostredí, ako doma, ma dostane do nepohody. Preto ma zaujíma ako u Vás. Často si to som si to neuvedomoval, až neskôr s príchodom miernejšieho pracovného a študijného režimu, kedy som mal možnosť a príležitosť voliť si tempo sám, bez nariadeného a nariaďovania od niekoho iného.
Naposledy upravil Peter Ondrovic : 17.07.16 at 15:09
3 komentárov     zbaliť
avalik Definuj caste vyuzivanie a nespravne servirovanie.
Peter Ondrovic vykonané
avalik A comu hovoris caste?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez neviem, co si predstvit pod pojmom "caste".
    Ja pijem 2-3 kavy denne, obcas aj 5. Chuti mi.

    Pre mna je vrcholom nevkusu a urazkou kavy,ked mi niekto prinesie kavu v hrubostennom pohari, typu "horcicak" a 2 deci vody, brrrr!

    Mam rada male,silne presso,alebo obcas klasickeho turka.

    Pila som aj kavu v Karibiku,od domorodcov, ktori mali stromy v zahrade,prazili si ju samy.Tam je zas zvykom pridavat vela cukru, takze som si nepochutila,lebo kavu pijem bez cukru.

    Mam znamych v Budapesti, tak je zvykom vypit aj 20-30 malych presso kaviciek denne. Nikomu to mnozstvo nevadi,nemaju ziadne zdr.problemy. Vraj je to tam bezne...

    Na nete najdes stovky clankov,kde pisu, ze kava je skodliva. Ale aj stovky clankov,ako je kava prospesna na srdce a ine organy.
    Takze si myslim,ze kazdy ma pocuvat svoje telo a podla toho sa riadit...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    načo tá anketa - veď o účinkoch kávy je toho popísané až, až ... a od oborníkov

    ja napr pijem kávy čím ďalej,tým viac... a neviem, či je to dobre. Skôr si myslím, že nie - ale čo už - hádam len zdravá nezomriem ?
    Môj otec nepil kávu vôbec ... ale zase si dal pálenôčky na rozšírenie ciev
    Peter Ondrovic nie som v nich až tak obratný, zaujíma ma Vaša vlastná skúsenosť. ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    No u mna nespravne servirovanie kavy znamena ked mi niekde daju zafarbenu vodu namiesto kavy - espressa, ku kave nedaju vodu, otrieskane salky a pohare

    Teplotu kavy neskumam - nenosim teplomer, a pijem kludne aj studenu
    denne vypijem 2-3 kavy, pijem ju preto, ze mi chuti a nie na povzbudenie,
    pri praci je kava dovod vstat od pocitaca, urobit si kavu ist na cigaterku - proste bezpecnostne opatrenie pri praci so zobrazovacou jednotkou
    mozem vypit kavu aj pred spankom, ked som unavena zaspim a nezalezi ci si dam kavu alebo nie.
    Absencia jedla po dlhsiu dobu u mna nehrozi, rada varim a chuti mi aj co navarim ... ale nemam problem ani s kavou nalacno.

    Podla mna najdes na nete mnozstvo vedeckych studii tykajucich sa kavy, ci uz jej stimulacnych ucinkov alebo bezpecnosti/nebezpecnosti pre kardiovas. system.

    Mam za to, ze dobre espresso, ak mu chuti, si moze dat kazdy aj dve salky denne bez problemov.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Krátky a výstižný súhrn mojej každodennej rannej potreby pitia kávy počas pracovného pomeru.

    Dnes už to už dávno neplatí. A osobne radšej z tenkého porcelánu, ani keramiky nie.

    https://www.kompot.sk/eshop/home-and...altovy-hrncek/
    https://www.kompot.sk/eshop/home-and...altovy-hrncek/
    vicktor A z otlcenenho plechaca?
    korela Špeciálne kávu som pila rada z tenkostenných šálok, relaxačný rituál, v prípade vojny vodu aj z kaluže. :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.